Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt z przewoźnikiem oraz kierowcą. Bardzo łatwo ustalone warunki przewozu. Bardzo miła współpraca i rozmowa. Przesyłka dostarczona bez problemów nawet w czasie pandemi. Bardzo polecam.

Paczka prostokątna

Klient: Mateusz K.
,
Trasa: Sevenoaks - Snowidza

przesylka zrealizowana zgodnie z ustaleniami.

1 paczka Z DK do Polska

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Klippinge - Nowy Dwór

Polecam

1paczki do DE

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Osielsko - Bargteheide

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport pakunku, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy paczka jest malutka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo przesyłek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety można dogadać z oferentem później, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je umieścić w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe spakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można do tego wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paka zawiera kilka małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami piankowymi, należy również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie i trwałe. W tym przypadku również warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia specyficznych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zamówić transport pakunku, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy paczka jest malutka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo przesyłek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety można dogadać z oferentem później, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je umieścić w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe spakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Wiele osób trzyma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można do tego wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto także wykorzystać bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, kiedy jedna paka zawiera kilka małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami piankowymi, należy również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie i trwałe. W tym przypadku również warto wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia specyficznych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Rzym już od 30 zł!

Zleć transport paczek