Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam na 100%. Samochód z Polski do Portugalii dotarł w 5 dni. Jestem zachwycona jakością wykonanej usługi. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielem firmy i kierowcą, który dostarczył przesyłkę. Życzę firmie rozwoju i sukcesów.

Nissan Micra

Klient: Adrian B.
,
Trasa: Byszki - Povoa de Varzim

Bardzo miły kontakt, wszystko ok, Polecam.

Audi A4

Klient: Ewa K.
,
Trasa: Clausthal-Zellerfeld - Bełchatów

Bardzo dobry kontakt i współpraca. Polecam usługi!

Audi A4

,
Trasa: Niederfrohna - Wrocław

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi musisz dopilnować kilku ważnych punktów oraz mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa w transporcie samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi musisz dopilnować kilku ważnych punktów oraz mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa w transporcie samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Malaga już od 300 zł!

Zleć transport samochodu