Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko szybko i sprawnie, bez problemu, polecam.

Saab 9-3 1.9 TiD, PLAC AUTO1

,
Trasa: Bieruń - Przemyśl

Wszystko w porządku, jak najbardziej polecam.

WOLKSWAGEN TRANSPORTER T6

,
Trasa: Felixsee - Kraków

Polecam

TOYOTA

,
Trasa: Piekary Śląskie - Gdańsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej należy dopilnować kilku kluczowych punktów i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Opis pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej szczegółów odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie wiesz ile waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych a także listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej należy dopilnować kilku kluczowych punktów i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Opis pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej szczegółów odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie wiesz ile waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych a także listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Sewilla już od 300 zł!

Zleć transport samochodu