Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

W 100% mogę polecić przeprowadzkę z Panem Rafałem. Od momentu zaakceptowania oferty do rozładunku współpraca przebiegała bardxo profesjonalnie. Pan Rafał to przemiły człowiek,bardzo pomocny,punktualny i godny zaufania. POLECAM!

3 pokojowy dom

Klient: Rafał K.
,
Trasa: Plymouth - Wrocław

Wszystko super – punktualnie, sympatycznie i bez problemu, 5/5, polecam!

Mała przeprowadzka w obrębie Berlina

Klient: Karol G.
,
Trasa: Berlin - Berlin

Miło i profesjonalnie, dobry kontakt od samego początku. Panowie kierowcy pomocni - przeprowadzka przebiegła bardzo sprawnie i błyskawicznie. Polecam!

Mieszkanie 2 pokojowe bez mebli + telewizor

Klient: Mateusz K.
,
Trasa: Londyn - Płock

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z nieładem, stresującym nastrojem oraz niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednak fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, z głową a także spokojnie wziąć się za pakowanie rzeczy a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zadbać o to, żeby nasze pakunki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Najlepiej sporządzić spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone pakunki przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych danych na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość i wymiary sprzętów i kartonów. Sporządzenie listy jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, dzieła sztuki, ceramika, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, a czasem jest to niepotrzebne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc kupić kartony albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby materiałowe lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną oraz że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny zostać rozmrożone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować trzeba także kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy mógłbyś udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie określ terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać kartony i na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie pojawiają się aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości różnych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, takich jak pianino, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają też własne materiały do pakowania, np. worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z nieładem, stresującym nastrojem oraz niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednak fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, z głową a także spokojnie wziąć się za pakowanie rzeczy a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zadbać o to, żeby nasze pakunki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Najlepiej sporządzić spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone pakunki przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele drobiazgowych danych na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość i wymiary sprzętów i kartonów. Sporządzenie listy jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, dzieła sztuki, ceramika, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, a czasem jest to niepotrzebne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc kupić kartony albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby materiałowe lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną oraz że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny zostać rozmrożone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować trzeba także kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy mógłbyś udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie określ terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać kartony i na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie pojawiają się aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości różnych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, takich jak pianino, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają też własne materiały do pakowania, np. worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Vigo już od 150!

Zleć przeprowadzkę