Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wielki pozytyw "na czas, na miejsce, na pewno" Super Pozytyw polecam wszystkim rzetelność 100 %

Smart Fortwo

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Rybnik - Gdynia

wszystko ok polecam

Mitsubishi ASX

Klient: Andrzej N.
,
Trasa: Langemark-Poelkapelle - Abramów

Wszystko pięknie, rzetelnie i sprawnie. Serdecznie polecam!

Samochod z Jena Niemcy do Polski Miedzychod

Klient: Adrian K.
,
Trasa: Jena - Międzychód

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw i przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw i przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Walencja już od 300 zł!

Zleć transport samochodu