Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Lepiej się po prostu nie da, transport na czas i do tego świetny kontakt ! Gorąco polecam !

Toyota Yaris

Klient: Robert Ż.
,
Trasa: Lublin - Tilburg

Polecam przewoźnika .Dostawa szybka sprawna zgodnie z umową ,dotyczy vwt5

VW transporter t5

,
Trasa: Haga - Hrubieszów

Polecam

Mercedes c Klasa

Klient: Artur D.
,
Trasa: Herxheim bei Landau/Pfalz - Jelenia Góra

Przygotowanie do transportu

Transport auta wiąże się z koniecznością spełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych punktów a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta wiąże się z koniecznością spełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych punktów a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Wiedeń już od 300 zł!

Zleć transport samochodu