Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pan Hubert to cudowny człowiek z pasją Mega odpowiedzialny miły kulturalny punktualny uczynny przesympatyczny Wlasciwa osoba na właściwym miejscu Cały czas był ze mną w kontakcie telefonicznym Gorąco Go polecam !

Szczeniak owczarka szkockiego collie

Klient: Hubert K.
,
Trasa: Krzczonów - Nieporęt

Pełen profesjonalizm. Rzeczowy kontakt, terminowość, bieżące informacje o przesyłce. Kot dotarł do odbiorcy cały, zdrowy i radośnie mruczący. Dziękuję.

Kot transport do Poczdam za 3 tygodnie

,
Trasa: Zabierzów - Poczdam

Przewoźnik bardzo miły, wszystko sprawnie załatwione,doskonały kontaky. Gorąco polecam

2 wyżły szczenięta

Klient: Roman G.
,
Trasa: Wejherowo - Villeperdue

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające można używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające można używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Gorzów Wielkopolski już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt