Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Usługa przewozu średniej wielkości psa dokonana została fachowo. Bardzo dobry kontakt przed i w trakcie przewozu. Pies dotarł w dobrym stanie. Polecam!

1

Klient: Andrzej S.
,
Trasa: Krokowa - Kraków

Transport godny polecenia, dobra komunikacja z przewoznikiem. A co najwazniejsze usluga od drzwi do drzwi. Dziekuje slicznie za pomoc, piesek dotarl caly i zdrowy:)

Szczeniak mieszaniec

,
Trasa: Wolsztyn - Southampton

Wszystko ok. Polecam Pana!

Gołębie

,
Trasa: Kraków - Mińsk Mazowiecki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest również podanie wagi oraz szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można także koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest również podanie wagi oraz szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można także koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Kolonia już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt