Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo mily pan pozdrawiam serdecznie I polecam

1 kot

Klient: Ryszard S.
,
Trasa: Ballymena - Jelenia Góra

Serdecznie polecam. Dobry kontakt i rzetelny przewoźnik!

Mały styrobox 30/30/30cm z jednym niegroźnym i niejadowitym wężem.

,
Trasa: Tournai - Sopot

Polecam!!!

Mały kot

Klient: Dawid R.
,
Trasa: Tłukawy - Ostrów Wielkopolski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można także pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można także pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Lublin już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt