Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Transakcja nie doszla do skutku z mojej winy. Niemniej kontakt bardzo konkretny, profesjonalne podejście. Polecam gorąco. pf

Kartony 71–100, Rama łóżka x 1, Pojemnik pod łóżko x 2, Sofa trzyosobowa x 1, Fotel x 1, Zamrażarka

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Gdańsk - Iława

Świetny kontakt a panowie bardzo sympatyczni. Sam transport punktualny i bezproblemowy mimo, że ostatecznie musiał mieć miejsce w niedziele. Przenoszenie odbyło się z dużą uwagą i starannością aby nic nie uszkodzić. Polecam.

Kartony 6–10, Sofa trzyosobowa x 2, Stół 4-osobowy x 1, Krzesło do jadalni x 4, Łóżko podwójne z ma

,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Akcja sprawna, wszystko tak, jak było umówione, polecam tego przewoźnika.

Kartony 1–5, Sofa dwuosobowa x 1, Fotel x 2, Szafa dwudrzwiowa x 1, Komoda duża x 1, Zestaw do jada

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Berlin - Lizbona

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemną atmosferą oraz rozbudowaną listą zadań do załatwienia. Jednakże dobrze urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec szybko i płynnie. Wystarczy przemyśleć program działania, przemyślnie i bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby przewożone pakunki były skatalogowane a także opisane. Dobrze jest stworzyć rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać liczbę i rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Trzeba także zadbać o odpowiednie chronienie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład okna, instalacje artystyczne, naczynia, a także część mebli. Najlepiej zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozkręcone meble wygodniej będzie transportować, spada także niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, ceramika, dekoracje itp. przydadzą się kartony. Na pewno będzie potrzebna spora ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów a także rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby materiałowe albo worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą zostać rozmrożone i właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te pozornie niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować trzeba również kwiaty. Pojemniki, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je przed samym transportem, zwłaszcza jeśli rośliny nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami jest coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej delikatności, np. antyki, pianino czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Precyzyjnie określ daty, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść kartony a także na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (transport będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli przetransportować kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, np. pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, np. worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc pary pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemną atmosferą oraz rozbudowaną listą zadań do załatwienia. Jednakże dobrze urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec szybko i płynnie. Wystarczy przemyśleć program działania, przemyślnie i bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby przewożone pakunki były skatalogowane a także opisane. Dobrze jest stworzyć rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać liczbę i rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Trzeba także zadbać o odpowiednie chronienie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład okna, instalacje artystyczne, naczynia, a także część mebli. Najlepiej zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozkręcone meble wygodniej będzie transportować, spada także niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, ceramika, dekoracje itp. przydadzą się kartony. Na pewno będzie potrzebna spora ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów a także rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby materiałowe albo worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą zostać rozmrożone i właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te pozornie niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować trzeba również kwiaty. Pojemniki, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je przed samym transportem, zwłaszcza jeśli rośliny nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami jest coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej delikatności, np. antyki, pianino czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Precyzyjnie określ daty, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść kartony a także na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (transport będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli przetransportować kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, np. pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, np. worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc pary pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Lublin już od 150!

Zleć przeprowadzkę