Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super- dziękuję za pomoc w zakupie. Porządna firma

CZYTAJ UWAGI koła JEEP 20 cali 4 sztuki używane

Klient: Rafał R.
,
Trasa: Ahlhorn - Gorzów Wielkopolski

Pełen profesjonalizm. Dziękujemy za sprawną realizację.

Skrzynia drewniana

,
Trasa: Bielsko-Biała - Łódź

Szybko i konkretne. Na czas i na miejsce. Polecam

Paczka x 3

,
Trasa: Peel en Maas - Wrocław

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport pakunku, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet gdy paczka jest malutka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej przewożą sporo przesyłek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można uzgodnić z przewoźnikiem później, ale jeśli wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, warto je dodać na stronie i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe przygotowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne naklejki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź porcelanowych. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy jedna paka zawiera parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tej sytuacji także możesz użyć narożniki chroniące. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, np. śrubki, nóżki bądź wkręty, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy jest transport ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania konkretnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone ceny tyczą się typowych przesyłek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


By zamówić transport pakunku, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet gdy paczka jest malutka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej przewożą sporo przesyłek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można uzgodnić z przewoźnikiem później, ale jeśli wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, warto je dodać na stronie i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe przygotowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne naklejki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,aby był wyraźny i zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź porcelanowych. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy jedna paka zawiera parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i mocne. W tej sytuacji także możesz użyć narożniki chroniące. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, np. śrubki, nóżki bądź wkręty, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy jest transport ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania konkretnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone ceny tyczą się typowych przesyłek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Lublin już od 30 zł!

Zleć transport paczek