Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło bezproblemowo, dobry kontakt i terminowość. Bez problemu dopłacone pieniądze za auto.Polecam!!!

Seat Ibiza

Klient: Mateusz L.
,
Trasa: Neuwied - Zawiercie

Polecam tego przewoźnika

honda crv

,
Trasa: Jelenia Góra - Poznań

Wszytko w porządku polecam .

Brona Talerzowa

Klient: Marcin P.
,
Trasa: Zalesie Wielkie - Opacionka

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają być transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi również przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz także pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają być transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi również przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz także pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Opole już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt