Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport żywności lub produktów rolnych. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą żywność i produkty rolne.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno wykonane przewozy żywności i produktów rolnych:

Przesyłki Parnik gospodarczy
Parnik gospodarczy

Skąd:

Polska, Wołomin

Dokąd:

Polska, Goryń
Cena:
250,00 zł

Oszczędność:

160 zł
Przesyłki Koła do koparki
Koła do koparki

Skąd:

Holandia, 't Zand

Dokąd:

Polska, Lesica
Cena:
990,00 zł

Oszczędność:

717 zł
Przesyłki Rosliny doniczkowe
Rosliny doniczkowe

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Belgia, Ghlin
Cena:
450,00 zł

Oszczędność:

288 zł
Przesyłki Kwiaty i drzewa
Kwiaty i drzewa

Skąd:

Polska, Krzewie Małe

Dokąd:

Niemcy, Seevetal
Cena:
500,00 zł

Oszczędność:

587 zł
Przesyłki Drzewa Graby
Drzewa Graby

Skąd:

Polska, Wróblew

Dokąd:

Polska, Zalasewo
Cena:
400,00 zł

Oszczędność:

171 zł
Przesyłki 4 pojemniki o wymiarach 60x40x30 każdy
4 pojemniki o wymiarach 60x40x30 każdy

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Jastarnia
Cena:
150,00 zł

Oszczędność:

109 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

szybko i sprawnie.

mięso,ser

Klient: Wojtek A.
,
Trasa: Pienza - Kraków

Polecam

Worki że zbożem 5t

Klient: Damian O.
,
Trasa: Rębielice Królewskie - Bliżów

Niezwykle sympatyczny i rzetelny przewoźnik. Wszystko przebiegło zgodnie z ustaleniami, komunikacja telefoniczna, WhattsApp, pinezki, mapy Google. Przewieziony troskliwie z drugiego końca Europy zabytkowy samochód. Bardzo dziękuję i szczerze polecam

Fiat Panda

Klient: Łukasz W.
,
Trasa: Grenada - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Co warto wiedzieć o transporcie żywności i produktów rolnych?

Planujesz transport artykułów żywnościowych? Szukasz firmy, która zadba o ten niezwykle delikatny i istotny ładunek? Kluczem do sukcesu w przewozie jedzenia jest przemyślany wybór firmy przewozowej. Wybierz sprawdzonego przewoźnika spośród wielu firm dostępnych na Clicktrans.pl. 

Transport produktów do spożycia to pojęcie dosyć szerokie. Może obejmować transport płodów rolnych, nabiału, roślin, mięsa, napojów alkoholowych bądź mrożonek. W transporcie jedzenia w żadnym wypadku nie można sobie pozwolić na odstępstwa od obowiązujących norm. Jednocześnie czas, jak również warunki transportu mają kluczowe znaczenie. Spożywka musi być przewieziona na czas, aby nie spowodowała problemów zdrowotnych u ludzi. W tym przypadku czas to nie tylko pieniądz, lecz również zdrowie. Dlatego tempo, ale też metoda transportu ma spore znaczenie.

W czym transportowana jest żywność?

Spożywka powinna być transportowana we właściwie dostosowanych do tego samochodach. Firmy przewozowe muszą stosować się do prawnych norm. Pojazdy, których używa się w transporcie żywności muszą być zaakceptowane przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny. A jeśli przewoźnik chce transportować mięso bądź artykuły pochodzenia zwierzęcego – pojazdy należy zarejestrować w Głównym Inspektoracie Weterynaryjnym. Co więcej, kierowca powinien mieć aktualną książeczkę sanepidowską, a wszystkie artykuły  pochodzenia zwierzęcego powinny zostać zarejestrowane przez powiatowego doktora weterynarii.

W jakich samochodach przewozi się artykuły do spożycia? Pojazdy przewożące żywność najprościej podzielić na chłodnicze i grzewcze. Można określić kilka typów pojazdów chłodzących. Pierwsze to pojazdy izotermiczne, które nie posiadają swojego mechanizmu chłodzenia, lecz przynajmniej posiadają izolowane ściany. Dzięki temu  transportowane artykuły trzymają swoją temperaturę. Kolejna kategoria to pojazdy chłodnicze. One również posiadają izolowane boki oraz dach, lecz wyróżnia je system chłodzenia mechanicznego (opartego na agregacie sprężarkowym), który pozwala utrzymać wewnątrz pojazdu temperaturę nawet do -20°C. Ponadto w przewozie używa się również lodownie, które też mają izolowane ściany, jednak odróżnia je inny mechanizm chłodzenia oparty, np. na lodzie lub skroplonych gazach.

Jakie są reguły dotyczące przewozu żywności?

Niektóre produkty, takie jak: mrożone owoce morza bądź mrożona śmietana z oczywistych powodów muszą być przewożone w temperaturze poniżej 0. Jednak nie należy zakładać, że dotyczy to każdego typu żywności. Mięso, masło, przetwory mleczne czy produkty rolne nie wymagają transportu w chłodni, lecz z reguły powinny być przewożone w temperaturze podobnej do tej, która występuje w domowych lodówkach. Odpowiednie warunki oraz sposoby transportu artykułów spożywczych wyznacza kilka dokumentów. Przede wszystkim jest to ustawa o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia z 11 maja 2001 roku oraz rozporządzenia do niej wydane. Każda osoba z branży spożywczej musi zapoznać się z powyższymi regulacjami.

Przewóz artykułów spożywczych z firmą transportową

Przewóz spożywki wymaga wykorzystania wyspecjalizowanej firmy transportowej. Tego nie można zrobić na własną rękę. Podczas poszukiwań sprawdź, czy przewoźnik ma wszystkie niezbędne zezwolenia i odpowiedni pojazd. Przekaż wszystkie wytyczne dotyczące temperatury i warunków transportu towaru.Miej pewność, że przewoźnik przyjął do wiadomości wszystkie wytyczne do zlecenia. Im więcej szczegółów podasz, tym większa szansa na udany tra

Szukasz transportu?

Transport żywności i produktów rolnych Włochy już od 200 zł!

Zleć transport