Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko super. Bardzo dobry kontakt. Pozdrawiam

1 pokojowe mieszkanie (bez mebli) tylko rzeczy w workach i pare gratow z kuchni

,
Trasa: Piła - Szczecin

Zdecydowanie polecam przeprowadzki z Panem Tomaszem i jego ekipą. Od samego początku bardzo dobry kontakt. Wszystko bardzo sprawnie i bez przeszkód i w przyjemnej atmosferze:)

2- pokojowe mieszkanie

Klient: Tomasz M.
,
Trasa: Łódź - Łódź

Nie obyło się bez komplikacji i sam kontakt dotyczący usługi mógłby być lepszy. Mimo to chwilowe przeszkody zostały rozwiązane na biegu i transport rzetelnie został doprowadzony do końca. Spokojnie mogę polecić tę firmę do przeprowadzek!

Mieszkanie bez mebli i motocykl

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Mannheim - Kraków

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej łączymy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem oraz bardzo długim spisem zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan działania, rozważnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby przewożone kartony były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej sporządzić spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie przedmioty dojechały do nowego domu. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym domu. Oprócz tego, szukając przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi znać ilość a także wymiary sprzętów oraz kartonów. Spisanie spisu jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład elementy szklane, dzieła sztuki, naczynia, oraz część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej będzie transportować, mniejsze jest także prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, dekoracje itp. wykorzystać możesz pudła. Z pewnością będzie potrzebna znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Zdarza się, że markety chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby materiałowe lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować trzeba również kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego lub wymagającego wyjątkowej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Dokładnie ustal terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków i szczególnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej łączymy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem oraz bardzo długim spisem zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan działania, rozważnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby przewożone kartony były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej sporządzić spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie przedmioty dojechały do nowego domu. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w docelowym domu. Oprócz tego, szukając przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi znać ilość a także wymiary sprzętów oraz kartonów. Spisanie spisu jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład elementy szklane, dzieła sztuki, naczynia, oraz część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej będzie transportować, mniejsze jest także prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, dekoracje itp. wykorzystać możesz pudła. Z pewnością będzie potrzebna znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Zdarza się, że markety chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby materiałowe lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować trzeba również kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego lub wymagającego wyjątkowej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Dokładnie ustal terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków i szczególnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Banbury już od 150!

Zleć przeprowadzkę