Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Mam tylko i wylacznie pozytywne rzeczy do powiedzenia. Bardzo szybko i profesjonalna usluga. Wszytskie rzeczy ( w tym szklo) dojechaly w nienagannym stanie. Plecam kazdemu kto decyduje sie na miedzynarodowa przeprowadzke!

1 pokoj

Klient: Robert W.
,
Trasa: Kraków - Londyn

Świetna współpraca. Polecam Pana Janusza

Sofa narożna

Klient: Janusz H.
,
Trasa: Jette - Lgota

Dziękuję za współpracę. Polecam.

Kartony 11–20, Opona samochodowa x 6, Rower x 1

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Lejda - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej łączymy z rozgardiaszem, stresującym nastrojem oraz rozbudowanym spisem zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć koncepcję działania, z głową i z opanowaniem zabrać się za pakowanie przedmiotów a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy zadbać o to, żeby nasze paczki zostały wcześniej uporządkowane oraz podpisane. Dobrze jest stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie pakunki dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle wiążą się z transportem poważnej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych informacji na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę i wymiary mebli i pakunków. Sporządzenie spisu jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby szkło, rzeźby, talerze, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest również prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Z pewnością będzie potrzebna duża liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych sklepach budowlanych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów a także rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te pozornie niegroźne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować należy także rośliny. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku jest coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Starannie ustal terminy, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu istotnych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także szczególnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, na przykład worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej łączymy z rozgardiaszem, stresującym nastrojem oraz rozbudowanym spisem zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć koncepcję działania, z głową i z opanowaniem zabrać się za pakowanie przedmiotów a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy zadbać o to, żeby nasze paczki zostały wcześniej uporządkowane oraz podpisane. Dobrze jest stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie pakunki dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle wiążą się z transportem poważnej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych informacji na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę i wymiary mebli i pakunków. Sporządzenie spisu jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby szkło, rzeźby, talerze, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest również prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Z pewnością będzie potrzebna duża liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych sklepach budowlanych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów a także rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te pozornie niegroźne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować należy także rośliny. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku jest coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Starannie ustal terminy, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu istotnych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także szczególnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, na przykład worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Czechy już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę