Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko na czas i po bardzo atrakcyjnej cenie. Przesyłka dotarła bezpiecznie i bez żadnych problemów. Gorąco polecam przewoźnika :)

Kartony 1–5, Sprzęt muzyczny x 2

Klient: Marta S.
,
Trasa: Nowogard - Kraków

Wszystko profesjonalnie i szybko. Polecam

Kartony 1–5, przeprowadzka mebli x 1

Klient: Robert G.
,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Pan Tomek bezproblemowy. Dobry kontakt zarówno z nim jak i z kierowcą. Wydaje mi się że obie strony są zadowolone ze współpracy. Godny polecenia i ponownego kontaktu. Numer zapisany.

Kartony 1–5, okno tarasowe x 1, kafelki na palecie x 1, wyposazenie lazienkowe x 1, indukcja, piec

Klient: Tomasz R.
,
Trasa: Piekary Śląskie - Nijkerk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem i bardzo długim spisem rzeczy do zrobienia. Jednak sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie dobytku oraz zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby nasze rzeczy były skatalogowane i opisane. Najlepiej sporządzić rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje rzeczy przybyły na miejsce. Przenosiny często wiążą się z transportem dużej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych informacji dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę oraz rozmiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby elementy szklane, instalacje artystyczne, naczynia, a także antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy możesz je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, maleje również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Bywa, że sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się również kwiaty. Kartony, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Starannie podaj terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (transport będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają też swoje opakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem i bardzo długim spisem rzeczy do zrobienia. Jednak sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie dobytku oraz zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby nasze rzeczy były skatalogowane i opisane. Najlepiej sporządzić rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje rzeczy przybyły na miejsce. Przenosiny często wiążą się z transportem dużej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych informacji dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę oraz rozmiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby elementy szklane, instalacje artystyczne, naczynia, a także antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy możesz je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, maleje również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Bywa, że sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się również kwiaty. Kartony, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Starannie podaj terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (transport będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają też swoje opakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Brno już od 150!

Zleć przeprowadzkę