Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko szybko I Sprawnie. Przeprowacka

2

Klient: Robert H.
,
Trasa: Stevenage - Pokomsze

Transakcja przebiegła pomyślnie. Miły i pomocny Pan kierowca :-) Bardzo dobry kontakt telefoniczny. Serdecznie polecam :-)

Kilkanascie kartonów

,
Trasa: Ocypel - Kobiernice

Super dziekujemy i polecamy

Pokój

Klient: Łukasz H.
,
Trasa: Warszawa - Ludwin

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zadbać o to, żeby przewożone kartony zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że twoje przedmioty przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz znacznej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu. Poza tym, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo konkretnych danych na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać liczbę oraz wymiary sprzętów i paczek. Przygotowanie rejestru jest więc konieczne. 

Należy również zapewnić odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak kieliszki, obrazy, miski, jak również antyki. Najbezpieczniej jest zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozkręcić. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, figurki itp. przydadzą się pudła. Z pewnością będzie potrzebna spora ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc kupić kartony albo zdobyć je w inny sposób. Często markety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny zostać rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować trzeba też rośliny. Pojemniki, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego czy wymagającego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Starannie ustal terminy, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia pojawiają się aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, na przykład pianino, antyki, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, np. worki, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zadbać o to, żeby przewożone kartony zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że twoje przedmioty przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz znacznej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu. Poza tym, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo konkretnych danych na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać liczbę oraz wymiary sprzętów i paczek. Przygotowanie rejestru jest więc konieczne. 

Należy również zapewnić odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak kieliszki, obrazy, miski, jak również antyki. Najbezpieczniej jest zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozkręcić. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, figurki itp. przydadzą się pudła. Z pewnością będzie potrzebna spora ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc kupić kartony albo zdobyć je w inny sposób. Często markety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny zostać rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować trzeba też rośliny. Pojemniki, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego czy wymagającego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Starannie ustal terminy, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia pojawiają się aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, na przykład pianino, antyki, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, np. worki, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Inowrocław już od 150!

Zleć przeprowadzkę