Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko, sprawnie bez zbędnych komplikacji. Uczciwa cena i bardzo dobry kontakt z przewoźnikiem. Dziękuję bardzo za pomoc w przeprowadzce do Anglii.

transport rzeczy

Klient: Martyn .
,
Trasa: Rzeszów - King's Lynn

Zdecydowanie polecam, Wszystko zgodnie z ustaleniami i bardzo dobra komunikacja. Zdecydowanie będę się kontaktował bezpośrednio w razie przyszłych przewozów.

Meble i kartony do magazynu 8m3

,
Trasa: Randers - Szczecin

Bardzo dziękuję panu Arturowi za przewiezienie naszych szynszyli które są trudnym tematem. P Artur to kulturalny i sympatyczny człowiek który ma fantastyczne podejście do zwierzaków. Miło było patrzeć jak troszczy się o pieski w czasie podróży. Dziękuje

17 kartonów z ubraniami, książkami, fotel , i 6 toreb z ksiazkami klatka na szynszyle

Klient: Artur W.
,
Trasa: Dublin - Maszewo Lęborskie

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długim spisem zadań które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bezstresowo oraz sprawnie. Wystarczy mieć w głowie plan działania, rzeczowo i z opanowaniem zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie pakunki zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone paczki dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w nowym domu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej dokładnych informacji dotyczących rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę a także wielkość mebli i kartonów. Spisanie spisu jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, choćby okna, dzieła sztuki, talerze, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozmontowane meble prościej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Często markety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach remontowych a także w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów oraz przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą tańsze oraz łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować należy również kwiaty. Pudła, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej czujności, na przykład antyki, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie ustal daty, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują również swoje opakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długim spisem zadań które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bezstresowo oraz sprawnie. Wystarczy mieć w głowie plan działania, rzeczowo i z opanowaniem zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie pakunki zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone paczki dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w nowym domu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej dokładnych informacji dotyczących rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę a także wielkość mebli i kartonów. Spisanie spisu jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, choćby okna, dzieła sztuki, talerze, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozmontowane meble prościej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Często markety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach remontowych a także w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów oraz przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą tańsze oraz łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować należy również kwiaty. Pudła, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej czujności, na przykład antyki, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie ustal daty, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują również swoje opakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Włocławek już od 150!

Zleć przeprowadzkę