Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super transport, szybki jak błyskawica. Miła obsługa. Polecam,

Kartony 51–70, Rower stacjonarny x 1

Klient: Denys H.
,
Trasa: Palterndorf-Dobermannsdorf - Orneta

Polecam Pana Piotra, solidny i pomocny przewoźnik.

Kartony 11–20, Potrzebuję samochód 13-15m3 x 1

Klient: Piotr Ł.
,
Trasa: Brwinów - Szczecin

Zaladunek i transport bardzo szybkie i sprawnie. Doskonaly kontakt. Bardzo polecam.

Kartony 21–30, Komoda duża x 2

Klient: Michał S.
,
Trasa: Drezno - Innsbruck

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i rozbudowaną listą rzeczy do załatwienia. Jednakże fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program działania, rozsądnie i bez nerwów przystąpić do pakowania przedmiotów oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby przewożone pakunki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Najlepiej przygotować rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie paczki przyjechały na miejsce. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych danych dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość oraz wymiary mebli oraz kartonów. Przygotowanie rejestru jest więc niezbędne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, na przykład kieliszki, obrazy, miski, a także stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozmontowane meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest także prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, ceramika, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach remontowych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby z materiału albo worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że zawartość zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone a następnie starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować powinno się także rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie określ daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również własne opakowania, takie jak worki, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i rozbudowaną listą rzeczy do załatwienia. Jednakże fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program działania, rozsądnie i bez nerwów przystąpić do pakowania przedmiotów oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby przewożone pakunki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Najlepiej przygotować rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie paczki przyjechały na miejsce. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych danych dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość oraz wymiary mebli oraz kartonów. Przygotowanie rejestru jest więc niezbędne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, na przykład kieliszki, obrazy, miski, a także stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozmontowane meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest także prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, ceramika, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach remontowych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby z materiału albo worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że zawartość zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone a następnie starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować powinno się także rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie określ daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również własne opakowania, takie jak worki, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Bydgoszcz już od 150!

Zleć przeprowadzkę