Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki w Toruniu:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Świetny kontakt a panowie bardzo sympatyczni. Sam transport punktualny i bezproblemowy mimo, że ostatecznie musiał mieć miejsce w niedziele. Przenoszenie odbyło się z dużą uwagą i starannością aby nic nie uszkodzić. Polecam.

Kartony 6–10, Sofa trzyosobowa x 2, Stół 4-osobowy x 1, Krzesło do jadalni x 4, Łóżko podwójne z ma

,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Najlepszy transport jaki mógł mi sie trafic. Panowie bardzo pomocni, przy załadunku, rozładunku. Przewozili rownież mojego kota i w 100% jestem zadowolona z ich usług. Bardzo dobra organizacja, wszystko dotarlo na czas, towar nie uszkodzony. Polecam

Kartony 11–20, Stol do tenisa x 1, Sofa dwuosobowa x 1, Krzesło obrotowe x 1, Rama łóżka x 1, Mater

Klient: Martin B.
,
Trasa: Craigavon - Kozy

Wszystko sprawnie, szybko. Pan bardzo komunikatywny, polecam.

Przewóz rzeczy, więcej w opisie.

Klient: Andrzej B.
,
Trasa: Gdynia - Skołyszyn

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długim spisem zadań do wykonania. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program działania, przemyślnie a także spokojnie przystąpić do pakowania przedmiotów a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby pamiętać, aby wszystkie pakunki zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie paczek w nowym domu. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej drobiazgowych danych odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz wielkość sprzętów i kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem niezbędne. 

Należy również zapewnić prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby szkło, rzeźby, miski, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje itp. warto wykorzystać pudła. Z pewnością zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Zdarza się, że hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach remontowych i w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy a także rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby materiałowe albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą zostać rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować należy także rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej ostrożności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, jak pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także szczególnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, na przykład worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długim spisem zadań do wykonania. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program działania, przemyślnie a także spokojnie przystąpić do pakowania przedmiotów a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby pamiętać, aby wszystkie pakunki zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie paczek w nowym domu. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej drobiazgowych danych odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz wielkość sprzętów i kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem niezbędne. 

Należy również zapewnić prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby szkło, rzeźby, miski, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje itp. warto wykorzystać pudła. Z pewnością zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Zdarza się, że hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach remontowych i w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy a także rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby materiałowe albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą zostać rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować należy także rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej ostrożności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, jak pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także szczególnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, na przykład worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Toruń już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę