Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Firma godna zaufania, transport zorganizowali sprawnie i punktualnie. Przy okazji bardzo mili w kontakcie. Polecam innym użytkownikom

Kartony 11–20, Materac podwójny x 1, Biurko gamingowe x 1, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1, K

Pan Tomek jest profesjonalistą w swoim fachu. Poza tym bardzo życzliwy i pomocny młody człowiek. Przeprowadzka (ponad 700km) przebiegła bardzo sprawie i bezproblemowo.Ps. Szkoda że Pan Tomek nie dysponuje Ikarusem przegubowcem ;) DZIĘKUJEMY

Kartony 71–100, Rower x 5

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy a także zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki przyjechały na miejsce. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również podpisanie każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać ilość oraz rozmiary mebli oraz paczek. Przygotowanie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, choćby szkło, rzeźby, ceramika, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy można je rozmontować. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, spada też ryzyko uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że markety chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach budowlanych a także w Internecie. Do pakowania drobiazgów a także rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny zostać rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te pozornie drobne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo spakować powinno się także kwiaty. Pojemniki, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej czujności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Precyzyjnie ustal dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, jak pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy a także zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki przyjechały na miejsce. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również podpisanie każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać ilość oraz rozmiary mebli oraz paczek. Przygotowanie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, choćby szkło, rzeźby, ceramika, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy można je rozmontować. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, spada też ryzyko uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że markety chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach budowlanych a także w Internecie. Do pakowania drobiazgów a także rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny zostać rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te pozornie drobne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo spakować powinno się także kwiaty. Pojemniki, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej czujności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Precyzyjnie ustal dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, jak pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Lubin już od 150!

Zleć przeprowadzkę