Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalna, rzetelna firma. Wszystko przebiegło sprawnie. Polecam.

Rzeczy z przeprowadzki (male meble, male AGD, mniejsze inne rzeczy) z magazynu w Krakowie do Szwecji

,
Trasa: Kraków - Norrtälje

Bardzo dobry kontakt, dostawia i odbiór zgodnie z umówionym terminem. Profesjonalne podejście do klienta. Wszystko w najlepszym porządku. Szczerze polecam :)

Kartony 6–10, Pudełka z ubraniami i przyborami kuchennymi x 8

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budapest - Kowala

Wszystko przebiegło szybko, sprawnie. Pozdrawiam i polecam.

Rower x 2, Przyczepka rowerowa x 1

Klient: Marta M.
,
Trasa: Darmstadt - Wrocław

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie łączymy z chaosem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowaną listą rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać szybko oraz efektywnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i z opanowaniem przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona dobytku

Pakując rzeczy ważne, aby zadbać o to, żeby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest sporządzić rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje rzeczy przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość i wielkość sprzętów oraz paczek. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zadbać o właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu elementy szklane, dzieła sztuki, porcelana, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej można przewieźć, maleje również ryzyko zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, CD, porcelana, elementy ozdobne itp. wykorzystać możesz kartony. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach remontowych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów oraz rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby materiałowe i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone a następnie starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować należy też rośliny. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego szczególnej czujności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Dokładnie określ dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują także własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie łączymy z chaosem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowaną listą rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać szybko oraz efektywnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i z opanowaniem przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona dobytku

Pakując rzeczy ważne, aby zadbać o to, żeby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest sporządzić rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje rzeczy przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość i wielkość sprzętów oraz paczek. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zadbać o właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu elementy szklane, dzieła sztuki, porcelana, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej można przewieźć, maleje również ryzyko zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, CD, porcelana, elementy ozdobne itp. wykorzystać możesz kartony. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach remontowych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów oraz rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby materiałowe i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone a następnie starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować należy też rośliny. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego szczególnej czujności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Dokładnie określ dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują także własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Wrocław już od 150!

Zleć przeprowadzkę