Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

sprawnie działa polecam

Citroen C2

Klient: Dariusz P.
,
Trasa: Kamień - Obryte

Punktualny i rzetelny. Dziekuje

3 pokoje

Klient: Marek K.
,
Trasa: Frankfurt nad Menem - Warszawa

Super kontakt, pan Łukasz sam zadbał o zabezpieczenie przewożonych mebli, zdecydowanie polecam tego przewoźnika!

Komoda 163x81x51 + lustro 130x90

Klient: Łukasz G.
,
Trasa: Łódź - Niepołomice

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle łączymy z zamieszaniem, nerwową atmosferą i niekończącym się spisem rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko oraz sprawnie. Wystarczy ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową a także spokojnie zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej skatalogowane oraz podpisane. Najlepiej spisać rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie paczki przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie paczek w nowym mieszkaniu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna mieć ilość oraz wymiary sprzętów i kartonów. Przygotowanie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład szkło, instalacje artystyczne, miski, a także część mebli. Najlepiej owinąć je w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, spada również ryzyko zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością zastosowanie znajdzie znaczna liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Zdarza się, że markety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby tekstylne lub worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite oraz że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować trzeba również kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej czujności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Dokładnie określ daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle łączymy z zamieszaniem, nerwową atmosferą i niekończącym się spisem rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko oraz sprawnie. Wystarczy ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową a także spokojnie zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej skatalogowane oraz podpisane. Najlepiej spisać rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie paczki przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie paczek w nowym mieszkaniu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna mieć ilość oraz wymiary sprzętów i kartonów. Przygotowanie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład szkło, instalacje artystyczne, miski, a także część mebli. Najlepiej owinąć je w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, spada również ryzyko zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością zastosowanie znajdzie znaczna liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Zdarza się, że markety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby tekstylne lub worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite oraz że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować trzeba również kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej czujności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Dokładnie określ daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Zakopane już od 150!

Zleć przeprowadzkę