Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport części lub akcesoriów pojazdu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą części i akcesoria.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione części pojazdów i akcesoria:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

szybko, sprawnie i dokładnie -> świetny kontakt, szybka dostawa. ***100% POLECAM***

4 koła (felgi z oponami) z Gleschendorf do Szczecina

Klient: Tomasz P.
,
Trasa: Scharbeutz - Szczecin

Wszystko szybko, sprawnie i bezproblemowo. Profesjonalny serwis.

Zderzak tylny

Klient: Rafał P.
,
Trasa: Bristol - Ustowo

Przygotowanie do transportu

Opisując metody transportu pojazdów, nie wolno pominąć kategorii takiej jak akcesoria i części aut. Jeżeli zakupiliśmy nową albo używaną część samochodową, możliwe że potrzebujmy transportu. Może się również zdarzyć, że zmuszeni będziemy przetransportować zarówno auto, jak i części z nim powiązane. W tej sytuacji warto zdecydować się na skorzystanie z usług przewoźników zarejestrowanych w giełdzie transportowej Clicktrans.

Organizując transport dla kupionych części, musimy wziąć pod uwagę stan, w jakim są części. Rodzaj przewozu będzie szczególnie znaczący w przypadku uszkodzonych części, bo może wymagać dodatkowych działań po stronie zatrudnionego przewoźnika. Części niepełne bądź o nietypowym kształcie dobrze holować. Przygotowując je do przewozu warto położyć towar na przyczepie przy pomocy specjalnego urządzenia lub maszyny. Rodzaj i kondycja przewożonych elementów ma także wpływ na czas, jaki firma przewozowa będzie musiała przeznaczyć na ładunek a także rozładowanie transportowanego ładunku. Dlatego konieczne jest szczegółowe poinformowanie zleceniobiorcy o wszystkich szczegółach związanych z akcesoriami, które zamierzamy przewieźć. Przewoźnik może potrzebować więcej czasu na zorganizowanie odpowiednich pojazdów. Aby uniknąć opóźnień lub nieporozumień, warto ze stosownym wyprzedzeniem przedstawić przewoźnikowi wszelkie wymagania.

Realizacja bezpiecznego przewozu wymaga zagwarantowania właściwego sposobu zapakowania. W tym celu należy zaopatrzyć się w solidne materiały ochronne dla rzeczy w trakcie przewozu. Najłatwiejszym sposobem będzie zapakowanie przedmiotów w pudła kartonowe, które możesz znaleźć w wielu supermarketach. Elementy posiadające ostre krawędzie można dla bezpieczeństwa okryć kawałkami tektury. Dodatkową ochronę daje folia bąbelkowa a także użycie tworzyw amortyzujących przewożony towar. Tak zabezpieczony karton wystarczy obkleić taśmą klejącą

Publikując zlecenie na transport części i akcesoriów samochodowych, pamiętajmy o podaniu znaczących szczegółów, od których będzie zależało zaproponowanie optymalnej oferty. Warto rozpocząć od wskazania wymiarów przewożonych części bądź akcesoriów. Aby dostać właściwą wycenę transportu, podaj ciężar, długość i szerokość pakunku. Wybranie idealnego opakowania do akcesoriów zależy od liczby rzeczy, które planujemy przewieźć. W zależności od wielkości przesyłki, przewoźnik może zasugerować transport na palecie, zapakowane w kartonie lub w mniejszym opakowaniu. Ważnym wyznacznikiem udanego przewozu będzie także właściwe przygotowanie części samochodowych do przewozu. Używane komponenty auta powinny zostać opróżnione ze wszystkich płynów a także oczyszczone z pozostałości smaru. Wszelkie małe rzeczy należy jak najlepiej opakować przed wysyłką.

W dalszej części tekstu prezentujemy przykładowe zlecenia przewozu części i akcesoriów pojazdów zrealizowanych za pośrednictwem Clicktrans:

Elementy koparki z Danii do Polski

Komponenty o wadze 1300 kg zostały przetransportowane na dystansie 1132 km w cenie 1700 zł.

Silnik na obszarze Polski

Na trasie Witkowo-Katowice o dystansie 366 kilometrów wykonano przewóz silnika na palecie ważącego 650 kilogramów. Zleceniodawca zdecydował się na wycenę wynoszącą 600 zł.

Szukasz transportu?

Transport części pojazdów Pruszcz Gdański już od 30 zł!

Zleć transport części pojazdów