Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport mebli. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą meble.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione meble:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam zdecydowanie! Transport z rozładunkiem punktualnie. Komunikowanie wzorowe! Pozdrowienia!!!

Szafa, ława i meblościanka do Niemiec, Freudenburg

Klient: Adam J.
,
Trasa: Łęka Opatowska - Freudenburg

Wszystkiego w porządku dobra komunikacja.

Suzuki Gsxr 1000 k3

Klient: Dariusz M.
,
Trasa: Grävenwiesbach - Stryczowice

Wszystko w pozadku pełen profesjonalizm POLECAM tego przewoznika.

Fort Focus

Klient: Piotr W.
,
Trasa: Augsburg - Wieliczka

Przygotowanie do transportu


Możliwe, że planujesz kupić nowe meble i zastanawiasz się, co zrobić, żeby trafiły do Twojego mieszkania. Może pragniesz kupić bliskiej osobie komodę, łóżko czy biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą mebli i musisz przetransportować je do klienta. Jeżeli szukasz transportu mebli, możesz opublikować ogłoszenie w naszym serwisie, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, przedstaw przesyłkę, wybierz Przewoźnika oraz przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy wydaje się problematyczny, jednak wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Zaplanowanie przewozu


Przede wszystkim musisz opróżnić meble ze wszystkich przedmiotów, które w nich przechowywałeś. W ten sposób zmniejszysz ciężar. Unikniesz także niebezpieczeństwa zepsucia ruchomych części i samych mebli. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować szafę w trakcie transportu, a pozostawiony w łóżku koc spowoduje, że mebel będzie cięższy. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza sprzętów. 


Następnie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcić i przewozić je w częściach? Transport mniejszych elementów jest znacznie łatwiejszy. Jednak rozkręcanie mebli posiada wady. Zabiera niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale też, po dotarciu na miejsce przeznaczenia, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie zwykle nie wpływa pozytywnie na jakość i konstrukcję mebli. Jednak transport mniejszych części jest prostszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie korzystne. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na to, z którego pietra meble będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedynym wyjściem, zwłaszcza, jeśli chodzi o większe meble, takie jak szafa czy kanapa. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź jednak, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy większe meble uda się bez trudu wnieść. 


Warto pamiętać, że nie każdy mebel da się rozkręcić. Jednak w licznych przypadkach jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby transportować meble rozłożone, miej na uwadze kilka ważnych rzeczy. Skręcenie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na części. Zbudowane są z wielu małych elementów, takich jak: śrubki, kołki itp. Nietrudno je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby usprawnić ponowne skręcenie mebli, przygotuj parę zwięzłych notatek, opisujących, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Części należące do jednego mebla umieść w jednym opakowaniu i podpisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, druga torebka dla zaślepek z stołu. Dzięki temu unikniesz dezorganizacji i niedociągnięć podczas prób dopasowania części do poszczególnych mebli. Pamiętaj też o tym, że rozmontowanie mebli w pojedynkę jest nieładne lub wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, zatem poproś kogoś o pomoc. 


Ochrona mebli


Szczególnie istotną sprawą jest ochrona mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo zostać zniszczone w trasie. Dlatego właśnie właściwe zabezpieczenie jest szczególnie ważne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości należy zwrócić na to baczną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów a delikatne elementy zawinąć w folię bąbelkową czy matę. Sprawa jest znacznie bardziej utrudniona, jeśli zrezygnujemy albo nie mamy opcji rozmontowania mebli. Przede wszystkim warto zabezpieczyć wszystkie ruchome części. Nawet w przypadku gdy przewozimy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak kosze albo półki, lepiej po prostu wyjąć. Wszystkie drzwiczki muszą być zamknięte oraz dodatkowo zabezpieczone taśmą, tak, by na pewno nie otworzyły się w trakcie podnoszenia czy w trasie. Sklepy z materiałami budowlanymi mają w ofercie mnóstwo materiałów przydatnych podczas przygotowania rzeczy do przewozu. Wiele potrzebnych materiałów możesz również znaleźć we własnym domu. Warto więc zastanowić się nad tym, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne typy mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, bywają niełatwe do zdobycia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym dużym sklepie i markecie budowlanym. Użyć możesz także tekturę. Jeśli masz w mieszkaniu nieużywane kartony, nie musisz jej już kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową lub zabezpiecza z użyciem tektury, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę warto użyć przede wszystkim podczas zabezpieczania części najbardziej podatnych na uszkodzenie. Do takich należą ostre zakończenia, krawędzie, elementy frezowane i ze szkła. Oprócz foli bąbelkowej i tektury możesz użyć też zabezpieczenia ze styropianu lub koce z filcu. Z reguły zapomina się o dodatkowym zabezpieczeniu spodu mebli, a warto mieć to na uwadze. Prawdopodobnie w trakcie transportu meble przez jakiś czas będą stały na mokrej bądź zabrudzonej nawierzchni, np. na schodach albo chodniku. W celu uniknięcia zabrudzeń bądź uszkodzeń, lepiej więc ochronić spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają także meble z obiciami bądź tapicerowane, ponieważ tkaniny łatwo przypadkowo ubrudzić bądź rozerwać.


Warunki transportu


Jeśli meble są już rozkręcone i odpowiednio zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Przewoźnik musi dostać informację, czy interesuje Cię sam przewóz czy pełna usługa: transport połączony z załadunkiem i rozładunkiem. Przemyśl, czy jesteś w stanie samodzielnie znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj zatem o ustaleniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi również poznać wymiary oraz wagę ładunku. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i przekaż Przewoźnikowi konkretne informacje. Część przewoźników oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj zleceniobiorców, w jaki sposób powinieneś zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz ogarnąć to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, wybierz Przewoźnika, który gwarantuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim ogłoszeniu. 


Koszt przewozu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od ilości, wymiarów i wagi mebli przeznaczonych do przewozu, a także od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na koszt ma również to, czy usługa tyczy się tylko przewozu, czy wliczony w nią jest także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest z oczywistych względów odległość. Przykładowo średni koszt przewozu szafy oferowany na naszym portalu na trasie Polska-Wielka Brytania to 0,45zł/km, na trasie Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. Możliwe, że planujesz kupić nowe meble i zastanawiasz się, co zrobić, żeby trafiły do Twojego mieszkania. Może pragniesz kupić bliskiej osobie komodę, łóżko czy biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą mebli i musisz przetransportować je do klienta. Jeżeli szukasz transportu mebli, możesz opublikować ogłoszenie w naszym serwisie, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, przedstaw przesyłkę, wybierz Przewoźnika oraz przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy wydaje się problematyczny, jednak wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Zaplanowanie przewozu


Przede wszystkim musisz opróżnić meble ze wszystkich przedmiotów, które w nich przechowywałeś. W ten sposób zmniejszysz ciężar. Unikniesz także niebezpieczeństwa zepsucia ruchomych części i samych mebli. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować szafę w trakcie transportu, a pozostawiony w łóżku koc spowoduje, że mebel będzie cięższy. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza sprzętów. 


Następnie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcić i przewozić je w częściach? Transport mniejszych elementów jest znacznie łatwiejszy. Jednak rozkręcanie mebli posiada wady. Zabiera niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale też, po dotarciu na miejsce przeznaczenia, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie zwykle nie wpływa pozytywnie na jakość i konstrukcję mebli. Jednak transport mniejszych części jest prostszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie korzystne. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na to, z którego pietra meble będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedynym wyjściem, zwłaszcza, jeśli chodzi o większe meble, takie jak szafa czy kanapa. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź jednak, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy większe meble uda się bez trudu wnieść. 


Warto pamiętać, że nie każdy mebel da się rozkręcić. Jednak w licznych przypadkach jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby transportować meble rozłożone, miej na uwadze kilka ważnych rzeczy. Skręcenie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na części. Zbudowane są z wielu małych elementów, takich jak: śrubki, kołki itp. Nietrudno je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby usprawnić ponowne skręcenie mebli, przygotuj parę zwięzłych notatek, opisujących, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Części należące do jednego mebla umieść w jednym opakowaniu i podpisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, druga torebka dla zaślepek z stołu. Dzięki temu unikniesz dezorganizacji i niedociągnięć podczas prób dopasowania części do poszczególnych mebli. Pamiętaj też o tym, że rozmontowanie mebli w pojedynkę jest nieładne lub wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, zatem poproś kogoś o pomoc. 


Ochrona mebli


Szczególnie istotną sprawą jest ochrona mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo zostać zniszczone w trasie. Dlatego właśnie właściwe zabezpieczenie jest szczególnie ważne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości należy zwrócić na to baczną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów a delikatne elementy zawinąć w folię bąbelkową czy matę. Sprawa jest znacznie bardziej utrudniona, jeśli zrezygnujemy albo nie mamy opcji rozmontowania mebli. Przede wszystkim warto zabezpieczyć wszystkie ruchome części. Nawet w przypadku gdy przewozimy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak kosze albo półki, lepiej po prostu wyjąć. Wszystkie drzwiczki muszą być zamknięte oraz dodatkowo zabezpieczone taśmą, tak, by na pewno nie otworzyły się w trakcie podnoszenia czy w trasie. Sklepy z materiałami budowlanymi mają w ofercie mnóstwo materiałów przydatnych podczas przygotowania rzeczy do przewozu. Wiele potrzebnych materiałów możesz również znaleźć we własnym domu. Warto więc zastanowić się nad tym, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne typy mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, bywają niełatwe do zdobycia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym dużym sklepie i markecie budowlanym. Użyć możesz także tekturę. Jeśli masz w mieszkaniu nieużywane kartony, nie musisz jej już kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową lub zabezpiecza z użyciem tektury, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę warto użyć przede wszystkim podczas zabezpieczania części najbardziej podatnych na uszkodzenie. Do takich należą ostre zakończenia, krawędzie, elementy frezowane i ze szkła. Oprócz foli bąbelkowej i tektury możesz użyć też zabezpieczenia ze styropianu lub koce z filcu. Z reguły zapomina się o dodatkowym zabezpieczeniu spodu mebli, a warto mieć to na uwadze. Prawdopodobnie w trakcie transportu meble przez jakiś czas będą stały na mokrej bądź zabrudzonej nawierzchni, np. na schodach albo chodniku. W celu uniknięcia zabrudzeń bądź uszkodzeń, lepiej więc ochronić spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają także meble z obiciami bądź tapicerowane, ponieważ tkaniny łatwo przypadkowo ubrudzić bądź rozerwać.


Warunki transportu


Jeśli meble są już rozkręcone i odpowiednio zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Przewoźnik musi dostać informację, czy interesuje Cię sam przewóz czy pełna usługa: transport połączony z załadunkiem i rozładunkiem. Przemyśl, czy jesteś w stanie samodzielnie znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj zatem o ustaleniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi również poznać wymiary oraz wagę ładunku. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i przekaż Przewoźnikowi konkretne informacje. Część przewoźników oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj zleceniobiorców, w jaki sposób powinieneś zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz ogarnąć to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, wybierz Przewoźnika, który gwarantuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim ogłoszeniu. 


Koszt przewozu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od ilości, wymiarów i wagi mebli przeznaczonych do przewozu, a także od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na koszt ma również to, czy usługa tyczy się tylko przewozu, czy wliczony w nią jest także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest z oczywistych względów odległość. Przykładowo średni koszt przewozu szafy oferowany na naszym portalu na trasie Polska-Wielka Brytania to 0,45zł/km, na trasie Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport mebli Łęka Opatowska już od 50 zł!

Zleć transport mebli