Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport sprzętu RTV. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą sprzęt RTV.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewieziony sprzęt RTV:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku bardzo fajni ludzie.Transakcja przebiegła w całości tak jak się umówiliśmy.Polecam tego przewoznika .

2 automaty typu flipper

,
Trasa: Remseck am Neckar - Elbląg

Szybki i profesjonalny serwis, zero problemów z kontaktema także dobra cena. Gorąco polecam.

Telewizor 55" w orginalnym opakowaniu

Klient: Teresa M.
,
Trasa: Derby - Jedlina-Zdrój

Polecam!

Telewizor 55 cali

,
Trasa: Wyszków - West Bromwich

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport sprzętu RTV?

Termin „Sprzęt RTV” to skrót od „Radio i TV”. Sprzęt RTV określa się też mianem elektroniki użytkowej. Do kategorii sprzętu RTV należą przede wszystkim TV i odbiorniki radiowe. Oprócz tego, w kategorii RTV znajdziesz również magnetowidy, DVD, komórki, sprzęt stereo, zasilacze, odtwarzacze mp3, odtwarzacze mp4, elektroniczne budziki, adaptery, sprzęt do nagrywania DVD, sprzęt do odtwarzania CD, wieże audio, kamery, kina domowe i temu podobne. W tej kategorii znajdziesz wszystkie urządzenia elektroniczne powszechnie używane w domach.


Jeżeli szukasz transportu telewizora, radio czy dowolnego urządzenia RTV, znajdziesz przewoźnika za pośrednictwem Clicktrans. Aby to zrobić zleć transport w serwisie. Wybierz przycisk „Zleć transport” na górze strony, wybierz kategorię „Maszyny i sprzęt”, a następnie podkategorię „Sprzęt RTV”. Szczegółowo wypisz informacje o sprzęcie RTV, który wymaga transportu. Zatytułuj ogłoszenie, np. „Transport TV z Torunia do Olsztyna” czy „Przewóz głośników z Madrytu do Białegostoku”. Tytuł musi być prosty oraz jasno dotyczący zlecenia. W ogłoszeniu napisz jakiego typu urządzenie chcesz przewieźć, podaj wymiary a także wagę sprzętu. W przypadku, gdy jesteś ograniczony budżetem, który chciałbyś przeznaczyć na przewóz urządzeń RTV, możesz wpisać budżet w rubryce „Budżet zlecenia”. Daj znać czy elektronika jest spakowana czy nie – jest to szczególnie istotne, ze względu na to, że elektronika łatwo ulega uszkodzeniom i potrzebuje dobrego zabezpieczenia na czas przewozu. Przewoźnik potrzebuje zatem mieć informację, czy urządzenia elektroniczne są już zapakowane. Określ również, jaka usługa Ci odpowiada – tylko transport czy przewóz oraz pomoc z załadunkiem oraz rozładunkiem urządzeń RTV. Należy również powiedzieć o tym, czy sprzęt powinien być wniesiony lub zniesiony z danego piętra. Załadunek oraz rozładunek nie są równoznaczne z wnoszeniem oraz znoszeniem sprzętu. Pozostałe informacje, nie pasujące do pozostałych pól, zamieść w „Informacjach dodatkowych”. Zamieść tam dowolne dodatkowe uwagi na temat sprzętu RTV lub okoliczności transportu. Kiedy ukończysz opisywanie przesyłki, wybierz „Podaj trasę i termin”. Następnym krokiem jest określenie miejsca załadunku i rozładunku. Upewnij się, czy podałeś/aś właściwe nazwy miejsc a także kody pocztowe. Ustal także terminy załadunku i rozładunku. Prawidłowe wypełnienie opisu przesyłki oraz merytoryczna komunikacja z przewoźnikiem bardzo usprawniają realizację zlecenia. W przypadku, gdy masz jakiekolwiek pytania do przewoźnika, przekaż mu je możliwie szybko. Warto stworzyć dokumenty takie jak list przewozowy czy umowę przewozową. Wyszczególniają one szczegóły transportu sprzętu, a także transportowaną przesyłkę. Przewoźnik powinien mieć wykupione ubezpieczenie. Warto jakie ubezpieczenie posiadają. W ten sposób zapewniasz bezpieczny transport transportowanej elektronice.

Przyszykowanie elektroniki do przewozu

Elektronika musi być przygotowana do transportu. Często firmy przewozowe świadczą także usługę taką jak pakowanie elektroniki. Jeśli chcesz skorzystać z tej usługi, poinformuj o takiej potrzebie w opisie zlecenia lub dopytaj przewoźników w rozmowie. Pamiętaj, że powinieneś poprosić przewoźnika o usługę pakowania jeszcze zanim zaakceptujesz ofertę, bo usługa taka wiąże się z dodatkowymi kosztami. Przewoźnik powinien wiedzieć, czy ma zabezpieczać urządzenia jeszcze nim finalnie poda cenę przewozu. Możesz też samodzielnie przygotować urządzenia elektroniczne do transportu.


Nie zapominaj też, by wytrzymałość opakowania została dostosowana do wagi urządzenia. Rozmiar opakowania też musi pasować. Jeżeli masz fabryczne opakowania urządzeń, najbezpieczniej przewozić elektronikę właśnie w nich. Jeśli zaś nie masz już oryginalnego opakowania, możesz użyć innego kartonu. Najważniejsze, aby był podobnej wielkości, co ładunek i nieuszkodzony. Wewnątrz opakowania nie może znajdować się za dużo wolnego miejsca, ponieważ może to powodować przesuwanie się sprzętu w czasie przewożenia więc grozi jego uszkodzeniem. Więc gdy pojawią się wolne miejsca, ważne aby je zapełnić. W tym celu najlepiej wykorzystać gazety, styropian, fragmenty oraz tkanin. Dobrze sprawdzi się też folia pęcherzykowa. Folia pęcherzykowa może być wykorzystana również do owijania elektroniki. W razie potrzeby owiniesz w nią sprzęt w całości. Wszystkie delikatne, bardziej podatne na urazy elementy potrzebują szczególnej delikatności. Przykładem jest ekran telewizora. Najbezpieczniej będzie go zabezpieczyć za pomocą specjalnego kawałka styropianu. Większe urządzenia elektroniczne umieszcza się na paletach. Elektronikę zawija się folią stretch, oprócz tego zabezpiecza się delikatne elementy, a następnie ładuje na palecie tak, aby sprzęt nie przesuwał się a także nie wystawał poza paletę. Niewielkie, luźne elementy najbezpieczniej będzie wyjąć. Kable, ładowarki a także pozostałe drobne przedmioty powinno się zapakować osobno.

Cena przewozu sprzętu RTV

Koszt transportu sprzętu RTV zależy przede wszystkim od odległości od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Znaczenie ma także rozmiar ładunku oraz jego ciężar. Transport z załadunkiem i rozładunkiem będzie droższy niż sam przewóz. Sposobem na zmniejszenie kosztów jest zatrudnienie przewoźnika, który przewiezie sprzęt elektroniczny jako doładunek lub jako ładunek powrotny.

W naszym serwisie pojawiają się różne ogłoszenia dotyczące transportu sprzętu RTV, zarówno w obrębie Polski, jak i na trasach międzynarodowych. Każde zlecenie jest indywidualnie wyceniane przez przewoźników. Podają oni swoje oferty, a wówczas Ty wybierasz tą, która najlepiej Ci pasuje.

Jak zorganizować transport sprzętu RTV?

Termin „Sprzęt RTV” to skrót od „Radio i TV”. Sprzęt RTV określa się też mianem elektroniki użytkowej. Do kategorii sprzętu RTV należą przede wszystkim TV i odbiorniki radiowe. Oprócz tego, w kategorii RTV znajdziesz również magnetowidy, DVD, komórki, sprzęt stereo, zasilacze, odtwarzacze mp3, odtwarzacze mp4, elektroniczne budziki, adaptery, sprzęt do nagrywania DVD, sprzęt do odtwarzania CD, wieże audio, kamery, kina domowe i temu podobne. W tej kategorii znajdziesz wszystkie urządzenia elektroniczne powszechnie używane w domach.


Jeżeli szukasz transportu telewizora, radio czy dowolnego urządzenia RTV, znajdziesz przewoźnika za pośrednictwem Clicktrans. Aby to zrobić zleć transport w serwisie. Wybierz przycisk „Zleć transport” na górze strony, wybierz kategorię „Maszyny i sprzęt”, a następnie podkategorię „Sprzęt RTV”. Szczegółowo wypisz informacje o sprzęcie RTV, który wymaga transportu. Zatytułuj ogłoszenie, np. „Transport TV z Torunia do Olsztyna” czy „Przewóz głośników z Madrytu do Białegostoku”. Tytuł musi być prosty oraz jasno dotyczący zlecenia. W ogłoszeniu napisz jakiego typu urządzenie chcesz przewieźć, podaj wymiary a także wagę sprzętu. W przypadku, gdy jesteś ograniczony budżetem, który chciałbyś przeznaczyć na przewóz urządzeń RTV, możesz wpisać budżet w rubryce „Budżet zlecenia”. Daj znać czy elektronika jest spakowana czy nie – jest to szczególnie istotne, ze względu na to, że elektronika łatwo ulega uszkodzeniom i potrzebuje dobrego zabezpieczenia na czas przewozu. Przewoźnik potrzebuje zatem mieć informację, czy urządzenia elektroniczne są już zapakowane. Określ również, jaka usługa Ci odpowiada – tylko transport czy przewóz oraz pomoc z załadunkiem oraz rozładunkiem urządzeń RTV. Należy również powiedzieć o tym, czy sprzęt powinien być wniesiony lub zniesiony z danego piętra. Załadunek oraz rozładunek nie są równoznaczne z wnoszeniem oraz znoszeniem sprzętu. Pozostałe informacje, nie pasujące do pozostałych pól, zamieść w „Informacjach dodatkowych”. Zamieść tam dowolne dodatkowe uwagi na temat sprzętu RTV lub okoliczności transportu. Kiedy ukończysz opisywanie przesyłki, wybierz „Podaj trasę i termin”. Następnym krokiem jest określenie miejsca załadunku i rozładunku. Upewnij się, czy podałeś/aś właściwe nazwy miejsc a także kody pocztowe. Ustal także terminy załadunku i rozładunku. Prawidłowe wypełnienie opisu przesyłki oraz merytoryczna komunikacja z przewoźnikiem bardzo usprawniają realizację zlecenia. W przypadku, gdy masz jakiekolwiek pytania do przewoźnika, przekaż mu je możliwie szybko. Warto stworzyć dokumenty takie jak list przewozowy czy umowę przewozową. Wyszczególniają one szczegóły transportu sprzętu, a także transportowaną przesyłkę. Przewoźnik powinien mieć wykupione ubezpieczenie. Warto jakie ubezpieczenie posiadają. W ten sposób zapewniasz bezpieczny transport transportowanej elektronice.

Przyszykowanie elektroniki do przewozu

Elektronika musi być przygotowana do transportu. Często firmy przewozowe świadczą także usługę taką jak pakowanie elektroniki. Jeśli chcesz skorzystać z tej usługi, poinformuj o takiej potrzebie w opisie zlecenia lub dopytaj przewoźników w rozmowie. Pamiętaj, że powinieneś poprosić przewoźnika o usługę pakowania jeszcze zanim zaakceptujesz ofertę, bo usługa taka wiąże się z dodatkowymi kosztami. Przewoźnik powinien wiedzieć, czy ma zabezpieczać urządzenia jeszcze nim finalnie poda cenę przewozu. Możesz też samodzielnie przygotować urządzenia elektroniczne do transportu.


Nie zapominaj też, by wytrzymałość opakowania została dostosowana do wagi urządzenia. Rozmiar opakowania też musi pasować. Jeżeli masz fabryczne opakowania urządzeń, najbezpieczniej przewozić elektronikę właśnie w nich. Jeśli zaś nie masz już oryginalnego opakowania, możesz użyć innego kartonu. Najważniejsze, aby był podobnej wielkości, co ładunek i nieuszkodzony. Wewnątrz opakowania nie może znajdować się za dużo wolnego miejsca, ponieważ może to powodować przesuwanie się sprzętu w czasie przewożenia więc grozi jego uszkodzeniem. Więc gdy pojawią się wolne miejsca, ważne aby je zapełnić. W tym celu najlepiej wykorzystać gazety, styropian, fragmenty oraz tkanin. Dobrze sprawdzi się też folia pęcherzykowa. Folia pęcherzykowa może być wykorzystana również do owijania elektroniki. W razie potrzeby owiniesz w nią sprzęt w całości. Wszystkie delikatne, bardziej podatne na urazy elementy potrzebują szczególnej delikatności. Przykładem jest ekran telewizora. Najbezpieczniej będzie go zabezpieczyć za pomocą specjalnego kawałka styropianu. Większe urządzenia elektroniczne umieszcza się na paletach. Elektronikę zawija się folią stretch, oprócz tego zabezpiecza się delikatne elementy, a następnie ładuje na palecie tak, aby sprzęt nie przesuwał się a także nie wystawał poza paletę. Niewielkie, luźne elementy najbezpieczniej będzie wyjąć. Kable, ładowarki a także pozostałe drobne przedmioty powinno się zapakować osobno.

Cena przewozu sprzętu RTV

Koszt transportu sprzętu RTV zależy przede wszystkim od odległości od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Znaczenie ma także rozmiar ładunku oraz jego ciężar. Transport z załadunkiem i rozładunkiem będzie droższy niż sam przewóz. Sposobem na zmniejszenie kosztów jest zatrudnienie przewoźnika, który przewiezie sprzęt elektroniczny jako doładunek lub jako ładunek powrotny.

W naszym serwisie pojawiają się różne ogłoszenia dotyczące transportu sprzętu RTV, zarówno w obrębie Polski, jak i na trasach międzynarodowych. Każde zlecenie jest indywidualnie wyceniane przez przewoźników. Podają oni swoje oferty, a wówczas Ty wybierasz tą, która najlepiej Ci pasuje.

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport sprzętu RTV już od 40 zł!

Zleć transport sprzętu RTV