Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport mebli. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą meble.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione meble:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem bardzo zadowolona z transportu. Polecam serdecznie przewoźnika.

Szafa w 3 paczkach

Klient: Lidia M.
,
Trasa: Poznań - Płochocin

Polecam, pełen profesjonalizm, błyskawiczna realizacja zlecenia.

Sofa

Klient: Marcin K.
,
Trasa: Gocław - Cieszanów

Wszystko w porządku, terminowo i solidnie. Polecam.

stół i 4 krzesła

,
Trasa: Wągrowiec - Białystok

Przygotowanie do transportu


Być może właśnie zamierzasz nabyć nowe meble i myślisz nad tym, jak sprawić, żeby dotarły do Twojego mieszkania. Może chcesz sprezentować bliskiej osobie komodę, łóżko bądź stół i chcesz, aby ładunek dotarł do domu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą mebli i musisz przetransportować je do klienta. Jeśli poszukujesz przewozu mebli, możesz opublikować ogłoszenie w naszym serwisie, zebrać wyceny od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, opisz przesyłkę, wybierz Przewoźnika i przygotuj się do transportu.


Transport mebli niekiedy może być kłopotliwy, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli właściwie opracujesz plan. 


Zaplanowanie przewozu


Przede wszystkim należy opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. Dzięki temu obniżysz wagę mebli. Unikniesz także ryzyka zniszczenia ruchomych części oraz samych sprzętów. Zapomniane drobiazgi w szufladach mogą porysować szafę podczas transportu, a pozostawiony w łóżku koc spowoduje, że mebel będzie cięższy. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyciągnięte z wnętrza sprzętów. 


Następnie powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Transport małych elementów jest znacznie prostszy. Lecz rozkręcanie mebli ma słabe strony. Zajmuje niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale również, po dostarczeniu do miejsca docelowego, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa dobrze na jakość i konstrukcję mebli. Jednak przewóz mniejszych części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że pomimo tego rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, weź pod uwagę to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na czwarte piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedynym wyjściem, w szczególności, jeśli chodzi o większe meble, takie jak szafa czy łóżko. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, prostsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź wcześniej, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy szersze meble da się bezproblemowo przenieść. 


Należy pamiętać, że nie wszystkie meble da się rozkręcić. Jednak w większości przypadków jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby transportować meble rozłożone, miej na uwadze kilka istotnych rzeczy. Składanie mebli może okazać się trudniejsze niż rozłożenie ich na części. Składają się one z wielu drobnych części, takich jak: gwoździe, zaślepki itd. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny mieć miejsce wszystkie części. Aby ułatwić sobie ponowne skręcenie mebli, przygotuj parę krótkich notatek, opisujących, gdzie pasują dane części. Części należące do jednego mebla zbierz w jednym opakowaniu oraz podpisz je, np. jedna torebka dla śrubek z szafy, druga torebka dla zaślepek z stołu. W ten sposób unikniesz zamieszania oraz błędów podczas prób dopasowania elementów do poszczególnych mebli. Nie zapomnij też o tym, że rozkręcenie mebli samodzielnie jest trudne bądź wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, zatem poproś kogoś o pomoc. 


Ochrona ładunku


Bardzo ważną kwestią jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom podczas transportu. Dlatego właśnie właściwe zabezpieczenie jest tak istotne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne elementy zawinąć w folię bąbelkową czy tkaninę. Sprawa jest o wiele bardziej utrudniona, jeśli zrezygnujemy lub nie mamy opcji rozłożenia mebli. Przede wszystkim należy zabezpieczyć wszystkie ruchome części. Nawet jeśli transportujemy meble bez rozkręcania ich, elementy ruchome, takie jak kosze czy półki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki powinny być zamknięte i dodatkowo zabezpieczone taśmą, tak, by na pewno nie otworzyły się w trakcie podnoszenia bądź jazdy. Sklepy z materiałami budowlanymi oferują wiele materiałów przydatnych w trakcie przygotowania mebli do transportu. Wiele przydatnych materiałów możesz też znaleźć we własnym mieszkaniu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne typy mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, są raczej trudne do zdobycia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch znajdziesz w każdym większym sklepie i markecie budowlanym. Użyć możesz także tekturę. Jeśli masz w mieszkaniu stare kartony, nie musisz jej już kupować. Meble najpierw zawija się w folię bąbelkową lub zabezpiecza wykorzystując tekturę, a następnie owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy użyć przede wszystkim w trakcie zabezpieczania elementów najbardziej podatnych na zniszczenie. Do takich należą rogi, krawędzie, elementy dekorowane oraz szklane. Oprócz foli bąbelkowej i tektury możesz użyć też zabezpieczenia ze styropianu lub koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowej ochronie spodu mebli, a warto zwrócić na to uwagę. Prawdopodobnie podczas transportu meble przez pewien okres będą postawione na mokrej bądź zanieczyszczonej nawierzchni, np. na klatce schodowej albo przy drodze. Aby uniknąć zabrudzeń bądź zniszczeń, warto zabezpieczyć spód mebli. Szczególnej ostrożności wymagają również meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ materiały łatwo niechcący pobrudzić bądź rozerwać.


Warunki przewozu


Jeżeli meble są już rozkręcone i właściwie zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Firma przewozowa musi dostać informację, czy interesuje Cię jedynie przewóz czy pełna usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Przemyśl, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj zatem o ustaleniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także znać wymiary oraz wagę mebli. Zmierz zatem każdy przedmiot i przekaż Przewoźnikowi konkretne informacje. Część przewoźników oferują także zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i zapytaj Przewoźników, w jaki sposób warto zabezpieczyć meble i czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Przemyśl także czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, wybierz Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Miej na uwadze jednak, że musisz to zawrzeć w swoim ogłoszeniu. 


Cena transportu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od liczby, wymiarów i ciężaru mebli wybranych do przewozu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na koszt ma również to, czy usługa dotyczy tylko transportu, czy wliczony w nią jest także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest z oczywistych względów odległość. Na przykład średni koszt transportu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, na trasie Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. Być może właśnie zamierzasz nabyć nowe meble i myślisz nad tym, jak sprawić, żeby dotarły do Twojego mieszkania. Może chcesz sprezentować bliskiej osobie komodę, łóżko bądź stół i chcesz, aby ładunek dotarł do domu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą mebli i musisz przetransportować je do klienta. Jeśli poszukujesz przewozu mebli, możesz opublikować ogłoszenie w naszym serwisie, zebrać wyceny od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, opisz przesyłkę, wybierz Przewoźnika i przygotuj się do transportu.


Transport mebli niekiedy może być kłopotliwy, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli właściwie opracujesz plan. 


Zaplanowanie przewozu


Przede wszystkim należy opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. Dzięki temu obniżysz wagę mebli. Unikniesz także ryzyka zniszczenia ruchomych części oraz samych sprzętów. Zapomniane drobiazgi w szufladach mogą porysować szafę podczas transportu, a pozostawiony w łóżku koc spowoduje, że mebel będzie cięższy. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyciągnięte z wnętrza sprzętów. 


Następnie powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Transport małych elementów jest znacznie prostszy. Lecz rozkręcanie mebli ma słabe strony. Zajmuje niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale również, po dostarczeniu do miejsca docelowego, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa dobrze na jakość i konstrukcję mebli. Jednak przewóz mniejszych części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że pomimo tego rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, weź pod uwagę to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na czwarte piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedynym wyjściem, w szczególności, jeśli chodzi o większe meble, takie jak szafa czy łóżko. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, prostsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź wcześniej, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy szersze meble da się bezproblemowo przenieść. 


Należy pamiętać, że nie wszystkie meble da się rozkręcić. Jednak w większości przypadków jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby transportować meble rozłożone, miej na uwadze kilka istotnych rzeczy. Składanie mebli może okazać się trudniejsze niż rozłożenie ich na części. Składają się one z wielu drobnych części, takich jak: gwoździe, zaślepki itd. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny mieć miejsce wszystkie części. Aby ułatwić sobie ponowne skręcenie mebli, przygotuj parę krótkich notatek, opisujących, gdzie pasują dane części. Części należące do jednego mebla zbierz w jednym opakowaniu oraz podpisz je, np. jedna torebka dla śrubek z szafy, druga torebka dla zaślepek z stołu. W ten sposób unikniesz zamieszania oraz błędów podczas prób dopasowania elementów do poszczególnych mebli. Nie zapomnij też o tym, że rozkręcenie mebli samodzielnie jest trudne bądź wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, zatem poproś kogoś o pomoc. 


Ochrona ładunku


Bardzo ważną kwestią jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom podczas transportu. Dlatego właśnie właściwe zabezpieczenie jest tak istotne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne elementy zawinąć w folię bąbelkową czy tkaninę. Sprawa jest o wiele bardziej utrudniona, jeśli zrezygnujemy lub nie mamy opcji rozłożenia mebli. Przede wszystkim należy zabezpieczyć wszystkie ruchome części. Nawet jeśli transportujemy meble bez rozkręcania ich, elementy ruchome, takie jak kosze czy półki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki powinny być zamknięte i dodatkowo zabezpieczone taśmą, tak, by na pewno nie otworzyły się w trakcie podnoszenia bądź jazdy. Sklepy z materiałami budowlanymi oferują wiele materiałów przydatnych w trakcie przygotowania mebli do transportu. Wiele przydatnych materiałów możesz też znaleźć we własnym mieszkaniu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne typy mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, są raczej trudne do zdobycia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch znajdziesz w każdym większym sklepie i markecie budowlanym. Użyć możesz także tekturę. Jeśli masz w mieszkaniu stare kartony, nie musisz jej już kupować. Meble najpierw zawija się w folię bąbelkową lub zabezpiecza wykorzystując tekturę, a następnie owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy użyć przede wszystkim w trakcie zabezpieczania elementów najbardziej podatnych na zniszczenie. Do takich należą rogi, krawędzie, elementy dekorowane oraz szklane. Oprócz foli bąbelkowej i tektury możesz użyć też zabezpieczenia ze styropianu lub koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowej ochronie spodu mebli, a warto zwrócić na to uwagę. Prawdopodobnie podczas transportu meble przez pewien okres będą postawione na mokrej bądź zanieczyszczonej nawierzchni, np. na klatce schodowej albo przy drodze. Aby uniknąć zabrudzeń bądź zniszczeń, warto zabezpieczyć spód mebli. Szczególnej ostrożności wymagają również meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ materiały łatwo niechcący pobrudzić bądź rozerwać.


Warunki przewozu


Jeżeli meble są już rozkręcone i właściwie zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Firma przewozowa musi dostać informację, czy interesuje Cię jedynie przewóz czy pełna usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Przemyśl, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj zatem o ustaleniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także znać wymiary oraz wagę mebli. Zmierz zatem każdy przedmiot i przekaż Przewoźnikowi konkretne informacje. Część przewoźników oferują także zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i zapytaj Przewoźników, w jaki sposób warto zabezpieczyć meble i czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Przemyśl także czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, wybierz Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Miej na uwadze jednak, że musisz to zawrzeć w swoim ogłoszeniu. 


Cena transportu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od liczby, wymiarów i ciężaru mebli wybranych do przewozu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na koszt ma również to, czy usługa dotyczy tylko transportu, czy wliczony w nią jest także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest z oczywistych względów odległość. Na przykład średni koszt transportu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, na trasie Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport mebli Olsztynek już od 50 zł!

Zleć transport mebli