Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport mebli. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą meble.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione meble:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w najlepszym porządku. Na bieżąco byłem informowany o przewidywanym czasie dostawy. Zdecydowanie polecam!!!

Buggy

,
Trasa: Kamocka Wola - Rybnik

Bardzo dziekuje. Wszystkie meble przyjechaly bezpiecznie. Uprzejma i fachowa obsluga. Polecam tego przewoznika

lozko 1-osobowe + szafka nocna + biblioteka + kolumna + biurko

Klient: Otylia O.
,
Trasa: Zembrzyce - Sainte-Geneviève-des-Bois

Rzetelni i punktualni... praca z takimi ludzmi to sama przyjemnosc. polecam

Mercedes 312D PUSTY

Klient: Seun A.
,
Trasa: Kczewo - Rehfelde

Przygotowanie do transportu


Być może właśnie planujesz kupić nowe meble i myślisz nad tym, co zrobić, żeby dotarły do Twojego miejsca zamieszkania. Może chcesz sprezentować bliskiej osobie szafę, łóżko czy stół i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą mebli i musisz dostarczyć je do klienta. Jeżeli szukasz przewozu mebli, możesz opublikować zlecenie na Clicktrans.pl, zebrać wyceny od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, przedstaw przesyłkę, wybierz Przewoźnika i przygotuj się do przewozu.


Transport mebli czasem wydaje się kłopotliwy, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Zaplanowanie przewozu


Najpierw musisz opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. Dzięki temu zmniejszysz ciężar. Unikniesz również ryzyka zniszczenia ruchomych części i samych sprzętów. Zapomniane drobiazgi w szufladach mogą porysować szafę w trakcie transportu, a niewyjęty z łóżka koc spowoduje, że mebel będzie ważył więcej. Dlatego sprawdź dokładnie, czy wszystko zostało wyciągnięte z wnętrza mebli. 


Następnie powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy wolisz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Transport mniejszych elementów jest znacznie łatwiejszy. Jednak rozkręcanie mebli posiada wady. Zajmuje niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale też, po dotarciu do miejsca docelowego, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa pozytywnie na jakość oraz konstrukcję mebli. Mimo tego przewóz niewielkich części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że pomimo tego rozkręcenie mebli będzie korzystne. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na to, z którego pietra meble będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na czwarte piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest prawdopodobnie jedynym wyjściem, w szczególności, jeśli chodzi o duże meble, takie jak komoda czy kanapa. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, prostsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź wcześniej, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy większe meble da się bez trudu przenieść. 


Należy pamiętać, że nie każdy mebel można rozkręcić. Jednak w większości przypadków jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble rozłożone, miej na uwadze kilka ważnych rzeczy. Składanie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Składają się one z wielu drobnych części, takich jak: śrubki, kołki itd. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby ułatwić sobie ponowne składanie mebli, przygotuj parę zwięzłych notatek, przypominających, gdzie pasują dane części. Części należące do jednego mebla zbierz w jednym opakowaniu i opisz je, np. jedna torebka dla śrubek z szafy, inna torebka dla zaślepek z stołu. Dzięki temu unikniesz dezorganizacji oraz niedociągnięć podczas prób dopasowania elementów do danych mebli. Nie zapomnij także o tym, że rozkręcenie mebli samodzielnie jest nieładne lub wręcz niemożliwe. Warto zrobić to w co najmniej dwuosobowej grupie, więc poproś kogoś o wsparcie. 


Ochrona mebli


Szczególnie istotną sprawą jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom podczas transportu. Dlatego właśnie właściwe zabezpieczenie jest szczególnie ważne. Zwłaszcza transportując meble w całości należy zwrócić na to baczną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne elementy owinąć w folię bąbelkową czy tkaninę. Sprawa jest o wiele bardziej utrudniona, jeśli rezygnujemy lub nie mamy opcji rozmontowania mebli. Przede wszystkim należy zabezpieczyć wszystkie ruchome części. Nawet jeśli przewozimy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak szuflady albo półki, lepiej po prostu wyciągnąć. Wszystkie drzwiczki powinny być zamknięte oraz dodatkowo zabezpieczone taśmą, tak, aby na pewno nie otworzyły się podczas podnoszenia bądź jazdy. Sklepy budowlane oferują mnóstwo materiałów przydatnych w trakcie przygotowania mebli do przewozu. Sporo przydatnych materiałów możesz też znaleźć we własnym mieszkaniu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne typy mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, bywają trudne do zdobycia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym większym sklepie i markecie budowlanym. Użyć możesz także tekturę. Jeśli trzymasz w domu nieużywane kartony, nie musisz jej już kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową bądź zabezpiecza z użyciem tektury, a następnie owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy wykorzystać zwłaszcza w trakcie zabezpieczania części szczególnie podatnych na zniszczenie. Do takich należą rogi, krawędzie, elementy dekorowane i szklane. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz użyć także zabezpieczenia ze styropianu lub koce z filcu. Z reguły zapomina się o dodatkowym zabezpieczeniu spodu mebli, a warto zwrócić na to uwagę. Możliwe, że w trakcie transportu meble przez pewien okres będą stały na mokrej bądź zanieczyszczonej nawierzchni, przykładowo na klatce schodowej albo przy drodze. Aby uniknąć zabrudzeń czy zniszczeń, lepiej więc zabezpieczyć spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają także meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ tkaniny łatwo niechcący ubrudzić czy rozerwać.


Warunki transportu


Jeśli meble są już rozłożone i właściwie zabezpieczone, pozostaje sprawa samego transportu. Firma przewozowa musi dostać informację, czy interesuje Cię jedynie transport czy pełna usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Zastanów się, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj więc o uzgodnieniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także znać wymiary i wagę ładunku. Zmierz zatem każdy przedmiot i przekaż Przewoźnikowi szczegółowe dane. Niektórzy przewoźnicy oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj Przewoźników, w jaki sposób warto zabezpieczyć meble i czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz ogarnąć to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim zleceniu. 


Cena przewozu mebli


Koszty transportu różnią się w zależności od liczby, wymiarów i ciężaru mebli przeznaczonych do przewozu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na cenę ma także to, czy usługa dotyczy tylko przewozu, czy wlicza się w nią także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest z oczywistych względów odległość. Przykładowo średni koszt transportu szafy oferowany na naszym portalu na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. Być może właśnie planujesz kupić nowe meble i myślisz nad tym, co zrobić, żeby dotarły do Twojego miejsca zamieszkania. Może chcesz sprezentować bliskiej osobie szafę, łóżko czy stół i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą mebli i musisz dostarczyć je do klienta. Jeżeli szukasz przewozu mebli, możesz opublikować zlecenie na Clicktrans.pl, zebrać wyceny od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, przedstaw przesyłkę, wybierz Przewoźnika i przygotuj się do przewozu.


Transport mebli czasem wydaje się kłopotliwy, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Zaplanowanie przewozu


Najpierw musisz opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. Dzięki temu zmniejszysz ciężar. Unikniesz również ryzyka zniszczenia ruchomych części i samych sprzętów. Zapomniane drobiazgi w szufladach mogą porysować szafę w trakcie transportu, a niewyjęty z łóżka koc spowoduje, że mebel będzie ważył więcej. Dlatego sprawdź dokładnie, czy wszystko zostało wyciągnięte z wnętrza mebli. 


Następnie powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy wolisz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Transport mniejszych elementów jest znacznie łatwiejszy. Jednak rozkręcanie mebli posiada wady. Zajmuje niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale też, po dotarciu do miejsca docelowego, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa pozytywnie na jakość oraz konstrukcję mebli. Mimo tego przewóz niewielkich części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że pomimo tego rozkręcenie mebli będzie korzystne. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na to, z którego pietra meble będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na czwarte piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest prawdopodobnie jedynym wyjściem, w szczególności, jeśli chodzi o duże meble, takie jak komoda czy kanapa. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, prostsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź wcześniej, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy większe meble da się bez trudu przenieść. 


Należy pamiętać, że nie każdy mebel można rozkręcić. Jednak w większości przypadków jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble rozłożone, miej na uwadze kilka ważnych rzeczy. Składanie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Składają się one z wielu drobnych części, takich jak: śrubki, kołki itd. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby ułatwić sobie ponowne składanie mebli, przygotuj parę zwięzłych notatek, przypominających, gdzie pasują dane części. Części należące do jednego mebla zbierz w jednym opakowaniu i opisz je, np. jedna torebka dla śrubek z szafy, inna torebka dla zaślepek z stołu. Dzięki temu unikniesz dezorganizacji oraz niedociągnięć podczas prób dopasowania elementów do danych mebli. Nie zapomnij także o tym, że rozkręcenie mebli samodzielnie jest nieładne lub wręcz niemożliwe. Warto zrobić to w co najmniej dwuosobowej grupie, więc poproś kogoś o wsparcie. 


Ochrona mebli


Szczególnie istotną sprawą jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom podczas transportu. Dlatego właśnie właściwe zabezpieczenie jest szczególnie ważne. Zwłaszcza transportując meble w całości należy zwrócić na to baczną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne elementy owinąć w folię bąbelkową czy tkaninę. Sprawa jest o wiele bardziej utrudniona, jeśli rezygnujemy lub nie mamy opcji rozmontowania mebli. Przede wszystkim należy zabezpieczyć wszystkie ruchome części. Nawet jeśli przewozimy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak szuflady albo półki, lepiej po prostu wyciągnąć. Wszystkie drzwiczki powinny być zamknięte oraz dodatkowo zabezpieczone taśmą, tak, aby na pewno nie otworzyły się podczas podnoszenia bądź jazdy. Sklepy budowlane oferują mnóstwo materiałów przydatnych w trakcie przygotowania mebli do przewozu. Sporo przydatnych materiałów możesz też znaleźć we własnym mieszkaniu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne typy mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, bywają trudne do zdobycia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym większym sklepie i markecie budowlanym. Użyć możesz także tekturę. Jeśli trzymasz w domu nieużywane kartony, nie musisz jej już kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową bądź zabezpiecza z użyciem tektury, a następnie owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy wykorzystać zwłaszcza w trakcie zabezpieczania części szczególnie podatnych na zniszczenie. Do takich należą rogi, krawędzie, elementy dekorowane i szklane. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz użyć także zabezpieczenia ze styropianu lub koce z filcu. Z reguły zapomina się o dodatkowym zabezpieczeniu spodu mebli, a warto zwrócić na to uwagę. Możliwe, że w trakcie transportu meble przez pewien okres będą stały na mokrej bądź zanieczyszczonej nawierzchni, przykładowo na klatce schodowej albo przy drodze. Aby uniknąć zabrudzeń czy zniszczeń, lepiej więc zabezpieczyć spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają także meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ tkaniny łatwo niechcący ubrudzić czy rozerwać.


Warunki transportu


Jeśli meble są już rozłożone i właściwie zabezpieczone, pozostaje sprawa samego transportu. Firma przewozowa musi dostać informację, czy interesuje Cię jedynie transport czy pełna usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Zastanów się, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj więc o uzgodnieniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także znać wymiary i wagę ładunku. Zmierz zatem każdy przedmiot i przekaż Przewoźnikowi szczegółowe dane. Niektórzy przewoźnicy oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj Przewoźników, w jaki sposób warto zabezpieczyć meble i czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz ogarnąć to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim zleceniu. 


Cena przewozu mebli


Koszty transportu różnią się w zależności od liczby, wymiarów i ciężaru mebli przeznaczonych do przewozu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na cenę ma także to, czy usługa dotyczy tylko przewozu, czy wlicza się w nią także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest z oczywistych względów odległość. Przykładowo średni koszt transportu szafy oferowany na naszym portalu na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport mebli Zembrzyce już od 50 zł!

Zleć transport mebli