Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt. Wszystko odbyło się bez problemu. Polecam

Paczka

Klient: Adam K.
,
Trasa: Kraków - Złoty Stok

Wszystko ok i sprawnie. Polecam !

Paczka x 2

Klient: Tomasz W.
,
Trasa: Warszawa - Rzeszów

Polecam

Paczka

Klient: Filip S.
,
Trasa: Geldermalsen - Krzepice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest malutka, trzeba z detalami ją opisać. Firmy przewozowe często transportują wiele przesyłek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz także daty. Szczegóły możesz ustalić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a była dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny oraz czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy i inne zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, np. śrubki, nóżki czy wkręty, włóż w jednym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Gdy chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki i koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta tyczą się standardowych przesyłek, kartonów lub pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych paczek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest malutka, trzeba z detalami ją opisać. Firmy przewozowe często transportują wiele przesyłek razem, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz także daty. Szczegóły możesz ustalić z oferentem w przyszłości, ale gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a była dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, zapisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny oraz czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy i inne zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy zapełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, np. śrubki, nóżki czy wkręty, włóż w jednym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Gdy chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki i koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta tyczą się standardowych przesyłek, kartonów lub pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Alicante/Alacant już od 30 zł!

Zleć transport paczek