Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt i realizacja!

Paczka

Klient: Marek M.
,
Trasa: Herstal - Częstochowa

Wszystko w najlepszym porządku!

Paczka x 6

Klient: Marek H.
,
Trasa: Strzelce Małe - Nysa

Bezproblemowo, sprawnie, szybko, pozytywnie. Polecam :)

Worek

Klient: Adrian M.
,
Trasa: Łódź - Miedźna

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli paczka jest drobna, należy szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe często transportują niemało paczek w tym samym czasie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety można dogadać z oferentem w przyszłości, ale jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a była poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga rzeczy wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domach, warto także zastosować bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić narożnikami piankowymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie małe części, np. śruby, nóżki czy wkręty, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy jest przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania konkretnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą typowych przesyłek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zamówić transport przesyłki, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli paczka jest drobna, należy szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe często transportują niemało paczek w tym samym czasie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety można dogadać z oferentem w przyszłości, ale jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a była poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga rzeczy wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudłami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać także czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domach, warto także zastosować bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić narożnikami piankowymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również możesz wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie małe części, np. śruby, nóżki czy wkręty, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu umieść w różnych woreczkach a potem podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, koce, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy jest przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania konkretnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą typowych przesyłek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Benalmádena już od 30 zł!

Zleć transport paczek