Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację.

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Duży pozytyw, polecam.

1 paczka Szwecja do Polski

,
Trasa: Ängelholms kommun - Wrocław

Super szybka transakcja, bardzo pozytywny kontakt. Polecam!

1 paczka 500x30x30 cm + 1 paczka 30x30x30 cm, waga ok 43 kg

Klient: Joanna G.
,
Trasa: Kraków - Niechorze

Perfekcyjne podejście, Bardzo dobry kontakt, wszystko na czas i bez niespodzianek. Polecam!!!

2 PACZKI WARSZAWA -> POZNAŃ W ŚRODĘ BĘDZIE GOTOWE DO ODBIORU

Klient: Artur B.
,
Trasa: Warszawa - Poznań

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport pakunku, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet gdy przesyłka jest malutka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą wiele paczek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej ustaw również terminy. Detale możesz dogadać z oferentem później, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób ma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy supermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko znajdują się różne przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domostwach, warto też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paczka posiada parę drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji także możesz użyć profile ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, nóżki bądź gwoździe, umieść w jednym worku lub w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w różnych opakowaniach i podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w pudełku czy kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy kocami. 

Gdy wszystkie elementy będą już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


Aby zamówić transport pakunku, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet gdy przesyłka jest malutka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą wiele paczek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej ustaw również terminy. Detale możesz dogadać z oferentem później, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób ma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy supermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko znajdują się różne przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy zapełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domostwach, warto też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paczka posiada parę drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji także możesz użyć profile ochronne. Jeśli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, nóżki bądź gwoździe, umieść w jednym worku lub w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w różnych opakowaniach i podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie rzeczy w pudełku czy kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy kocami. 

Gdy wszystkie elementy będą już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Borkowo już od 30 zł!

Zleć transport paczek