Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

3 paczki Aachen Niemcy

Klient: Janusz D.
,
Trasa: Czechowice-Dziedzice - Herzogenrath

Polecam korzystanie z uslug transportowych oferowanych przez pana Pawla. Odbior I dostawa w okreslonym terminie. Pomoc kierowcow przy zaladunku I rozladunku. Serwis pierwsza klasa.

Paczka x 15

Klient: Paweł P.
,
Trasa: Zahajki-Kolonia - Nuneaton

Najlepszy kurier! Bardzo mi pomógł! Szybka wysyłka! Wielkie dzięki! Zdecydowanie polecam

Część samochodowa

Klient: Andrzej M.
,
Trasa: Kraków - Maidstone

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport paczki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest malutka, warto szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują wiele przesyłek razem, więc muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Detale można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób trzyma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny oraz zrozumiały.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, można także użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy jedna paczka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich kartonów, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże i mocne. W tym przypadku także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, nóżki bądź wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w paczce jest parę mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie przewozu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny tyczą się typowych paczek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zamówić transport paczki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary pakunku albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest malutka, warto szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują wiele przesyłek razem, więc muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Detale można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób trzyma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Byle,aby był jasny oraz zrozumiały.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na rysy i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie trzeba wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, można także użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy jedna paczka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich kartonów, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże i mocne. W tym przypadku także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, nóżki bądź wkręty, włóż w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w paczce jest parę mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w pudełku czy pace. Jeśli planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie przewozu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny tyczą się typowych paczek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Budaörs już od 30 zł!

Zleć transport paczek