Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 83 806 000 zł 83 806 000 zł zaoszczędziliście z nami
836 000 wystawionych przesyłek 836 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
44 000 przewoźników 44 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam w 100% !! Miałam przyjemność współpracować z Panem Piotrem, który przewoził dużą szafę metalową. Usługa wykonana w 100% zgodnie ustaleniami. Szafa została dostarczona do Klienta bez żadnych uszkodzeń. Stały kontakt z kierowcą.

szafa o wymiarach 100x41x200h i wadze 45kg wraz z wniesieniem

Klient: Roman B.
,
Trasa: Toruń - Inowrocław

Wszystko w porzadku polecam

2 paczki

Klient: Norbert T.
,
Trasa: Bydgoszcz - Krefeld

wszystko sprawnie.plecam

Szyba

Klient: Piotr G.
,
Trasa: Bydgoszcz - Portsmouth

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest drobna, warto dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą niemało paczek w tym samym czasie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Szczegóły można uzgodnić z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, warto je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Byle,aby był jasny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także inne zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w licznych domach, warto także użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka posiada kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak książki, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Droższy jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych paczek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 

Aby zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to przewieźć. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest drobna, warto dokładnie ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły przewożą niemało paczek w tym samym czasie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także daty. Szczegóły można uzgodnić z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, warto je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Byle,aby był jasny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy a także inne zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można w tym celu użyć styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w licznych domach, warto także użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka posiada kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak książki, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki i cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Droższy jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych paczek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Bydgoszcz już od 30 zł!

Zleć transport paczek