Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 142 157 000 zł zaoszczędziliście z nami 142 157 000 zł 142 157 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 342 000 wystawionych przesyłek 1 342 000 wystawionych przesyłek 1 342 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
67 000 przewoźników 67 000 przewoźników 67 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pan Łukasz zasługuje na słowa uznania! Psy dojechały całe, zdrowe i bardzo zadbane !!! Kontakt z Panem Łukaszem w trakcie transportu, bez zarzutu! Polecam i zdecydowanie będę korzystać z transportu.

2 mopsy 1 buldog francuski

Klient: Łukasz P.
,
Trasa: Gdynia - Torrevieja

Pan Ireneusz przewiozl naszego kociaka do Niemiec bezpiecznie, szybko i profesjonalnie. Pan Ireneusz ma reke do zwierzat i zdecydowanie polecamy jego uslugi.

Kociak

,
Trasa: Kąty Opolskie - Binzen

Wszystko ok, polecam przewoźnika.

Doberman plus właściciel

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Tomaszów Mazowiecki - Almere

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest też podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można również zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest też podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można również zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Bydgoszcz już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt