Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok. Szybko sprawnie bezproblemowo. Polecam wszystkim.

Paczka

Klient: Adrian M.
,
Trasa: Zabrze - Świerże Górne

Wszystko w porządku. Daty ulegały zmianie, ale ok - kierowca bardzo kontaktowy, pomocny i słowny. Polecam.

Paczka x 3

Klient: Karol K.
,
Trasa: Kostrzyn - Lyon

Polecam przewoźnika, paczka dostarczona bardzo szybko. Na pewno jeszcze nie raz skorzystam z jego usług. Pozdrawiam

Paczka x 2

,
Trasa: Sulejów - Andijk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport przesyłki, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet jeśli paczka jest malutka, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe najczęściej transportują niemało przesyłek jednocześnie, więc powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne spakowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób ma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różne przylepki, napisane pisakiem notatki itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był jasny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w licznych domach, można także użyć bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy dana paka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie małe części, np. śrubki, zawiasy bądź wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Droższy będzie transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia specyficznych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić transport przesyłki, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet jeśli paczka jest malutka, należy z detalami ją opisać. Firmy transportowe najczęściej transportują niemało przesyłek jednocześnie, więc powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy paczki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne spakowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została poprawnie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób ma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różne przylepki, napisane pisakiem notatki itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był jasny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także inne uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w licznych domach, można także użyć bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy dana paka zawiera parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie małe części, np. śrubki, zawiasy bądź wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ustawienie przedmiotów w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas przewozu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Droższy będzie transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia specyficznych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Ciudad Real już od 30 zł!

Zleć transport paczek