Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kontakt szybko solidnie tanio polecam 100%

Paczka

Klient: Marek W.
,
Trasa: Tuchola - Rychtal

Wszystko szybko i bardzo sprawnie

Paczka - dostawa pod Warszawę

Klient: Paweł C.
,
Trasa: Warszawa - Jawczyce

Paczki dostraczone w umowionym terminie, dotarly w calosci bez zadnych uszkodzen :-)

Paczka x 2

Klient: Mariusz P.
,
Trasa: Babice Nowe - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport przesyłki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest drobna, trzeba z detalami ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej transportują wiele paczek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe zapakowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i spytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różne przylepki, napisane pisakiem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać także czarnym, grubym markerem. Byle,aby był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy dana paka zawiera parę drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku także warto użyć profile ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym worku lub w kopercie. Gdy w kartonie jest parę sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak książki, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów lub pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


By zamówić transport przesyłki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest drobna, trzeba z detalami ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej transportują wiele paczek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe zapakowanie przesyłki jest więc istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i spytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań często są różne przylepki, napisane pisakiem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać także czarnym, grubym markerem. Byle,aby był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy dana paka zawiera parę drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku także warto użyć profile ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w jednym worku lub w kopercie. Gdy w kartonie jest parę sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w pudełku bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak książki, koce, ubrania oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie pakunków. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno ustalone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów lub pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Hamburg już od 30 zł!

Zleć transport paczek