Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Nie było żadnych problemów, bardzo kontaktowy Pan, polecam

1 pokój

Klient: Witold P.
,
Trasa: Warszawa - Wrocław

Przeprowadzka z Anglii do Polski w dwa dni! Wszystko dotarło w idealnym stanie. Polecam!

2-pokojowe mieszkanie

Klient: Piotr O.
,
Trasa: Huddersfield - Szamotuły

Wszystko przebiegło bardzo profesjonalnie, szybko i bez problemów, kierowca bardzo miły i pomocny! Wielki plus, pozdrawiam

Mieszkanie 3 pokoje

,
Trasa: Bergen - Łasin

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej łączymy z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długą listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową a także z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku i oczywiście wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Dobrze jest przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie pakunków w docelowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać liczbę oraz wymiary mebli i pakunków. Przygotowanie rejestru jest więc niezbędne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak okna, obrazy, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Rozkręcone meble łatwiej będzie transportować, maleje również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem jest to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, ceramika, figurki itp. wykorzystać możesz pudła. Prawdopodobnie przyda się spora ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy jak również przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną oraz że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować należy też kwiaty. Pojemniki, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy potrzebującego szczególnej delikatności, na przykład antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie określ dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają również swoje opakowania, na przykład torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, przykładowo pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej łączymy z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długą listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową a także z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku i oczywiście wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Dobrze jest przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie pakunków w docelowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać liczbę oraz wymiary mebli i pakunków. Przygotowanie rejestru jest więc niezbędne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak okna, obrazy, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Rozkręcone meble łatwiej będzie transportować, maleje również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem jest to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, ceramika, figurki itp. wykorzystać możesz pudła. Prawdopodobnie przyda się spora ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy jak również przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną oraz że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować należy też kwiaty. Pojemniki, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy potrzebującego szczególnej delikatności, na przykład antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie określ dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają również swoje opakowania, na przykład torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, przykładowo pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Hamburg już od 150!

Zleć przeprowadzkę