Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Sunia dojechała bezpiecznie, panowie otoczyli ją super opieką. Szybko i bezproblemowo, świetny kontakt podczas drogi. Polecam!

Springer Spaniel

Klient: Mateusz I.
,
Trasa: Leicester - Olsztynek

Serdecznie polecam firmę przewozową. Pan, który miał za zadanie przewieźć pieska zrobił to z dużą uważnością na potrzeby zwierzaka.Zatroszczył się by szczeniakowi było możliwie jak najlepiej za co b.dziekuje. Szczeniak bez traumy. Dziekuje

1 Cocker Spaniel Amerykański

,
Trasa: Kochanów Wieniawski - Chojnice

Serdecznie polecam. Dobry kontakt i rzetelny przewoźnik!

Mały styrobox 30/30/30cm z jednym niegroźnym i niejadowitym wężem.

,
Trasa: Tournai - Sopot

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację a także przewidywany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również problemu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno też przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację a także przewidywany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również problemu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Hamburg już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt