Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo solidny przewoznik szczerze polecam szybko ,tanio i co najwazniejsze pełen profesjonalizm.Dziękuję pozdrawiam

1 paczka duża 1 paczka mała z Accrington do Tarnowo Podgórne

,
Trasa: Accrington - Tarnowo Podgórne

Świetna współpraca, przesyłka dotarła w idealnym stanie! Polecam

Paczka

Klient: Lukasz F.
,
Trasa: Kraków - Berlin

Bardzo dobrze zorganizowany transport. Komunikacja super, bylam informowana na biezaco nawet o drobnym opoznienie, pan kierowca bardzo pomocny i kulturalny. Polecam uslugi pana Arkadiusza.

1 paczka do Polski

,
Trasa: Totton - Głogów

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport przesyłki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest malutka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują sporo paczek razem, więc powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety możesz dogadać z przewoźnikiem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona paczek

Paczki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób trzyma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego bądź dyskontu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, zapisane markerem notatki itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Byle,by był wyraźny i czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami piankowymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki czy gwoździe, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zwykle opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


By zamówić transport przesyłki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo paczek, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest malutka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują sporo paczek razem, więc powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety możesz dogadać z przewoźnikiem później, ale gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, warto je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona paczek

Paczki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób trzyma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego bądź dyskontu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, zapisane markerem notatki itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Byle,by był wyraźny i czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można do tego wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy trzymanych w wielu domach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy dana paka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami piankowymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki czy gwoździe, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od rozmiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport paczek niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zwykle opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Hungerford już od 30 zł!

Zleć transport paczek