Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porządku, na czas i profesjonalnie. Dziękuję

13 kartonow

,
Trasa: Cambridge - Olsztyn

Bardzo dobry kontakt, miła współpraca. Polecam.

zlecę transport 4szt kartonów 3xobrazów oraz leżanki i dwóch foteli

Klient: Piotr Ś.
,
Trasa: Legnica - Konstancin-Jeziorna

sprawnie i szybko Polecam

1 paczka do Szwecji

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Bydgoszcz - Sztokholm

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest drobna, warto szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe często transportują niemało paczek razem, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a została dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań często są różne przylepki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego zastosować styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych elementów trzymanych w licznych domach, można też zastosować bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba także zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, zawiasy czy wkręty, włóż w jednym worku bądź w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu czy pace. Gdy planujesz spakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest szczególnie istotnym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta tyczą się standardowych paczek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zlecić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest drobna, warto szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe często transportują niemało paczek razem, dlatego powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a została dobrze ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań często są różne przylepki, zapisane markerem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego zastosować styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, papierów oraz temu podobnych elementów trzymanych w licznych domach, można też zastosować bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba także zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śruby, zawiasy czy wkręty, włóż w jednym worku bądź w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu czy pace. Gdy planujesz spakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie muszą być szczelnie owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest szczególnie istotnym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie ustalone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta tyczą się standardowych paczek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz przewóz paczki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Iłowa już od 30 zł!

Zleć transport paczek