Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porządku . Gorąco polecam

Paczka

,
Trasa: Wrocław - Log pri Brezovici

Wszystko w jak najlepszym porządku . Gorąco polecam

Paczka

Klient: Tomasz .
,
Trasa: Wrocław - Alessano

wszystko ok szybko i tanio

Część samochodowa fotel

,
Trasa: Jabłonka - Leśniów Mały

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport paczki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest drobna, warto szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą sporo przesyłek jednocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Detale możesz ustalić z oferentem później, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj można wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane długopisem teksty itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, grubym markerem. Byle,aby był jasny oraz czytelny.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domach, warto też zastosować bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paka zawiera parę małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tej sytuacji także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna i niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się standardowych paczek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach najczęściej opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


Aby zamówić transport paczki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet gdy paczka jest drobna, warto szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą sporo przesyłek jednocześnie, więc powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Detale możesz ustalić z oferentem później, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je zawrzeć na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie spakowanie ładunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów wybranych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj można wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i spytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane długopisem teksty itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, grubym markerem. Byle,aby był jasny oraz czytelny.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się też rożnego rodzaju materiały do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domach, warto też zastosować bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paka zawiera parę małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także zadbać o wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD oraz RTV warto transportować w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tej sytuacji także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, nóżki czy wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest parę sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych woreczkach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być solidna i niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się standardowych paczek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach najczęściej opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Kalisz już od 30 zł!

Zleć transport paczek