Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewoźnik, punktualny, udzielił mi odpowiedzi na wszystkie pytania, dostawa dotarła na miejsce w uzgodnionym terminie i dobrej cenie. Polecam!!!

Paczka

,
Trasa: Wrocław - Bruksela

Bardzo szybka i bezproblemowa dostawa towaru. Polecam

Paczka

Klient: Anna G.
,
Trasa: Poznań - Gliwice

wszystko odbyli się bezproblemowo, wzorowy kontakt oraz wszystko na czas.

Paczka x 13

,
Trasa: Wieluń - London

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport pakunku, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo paczek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, możesz je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często są różnego rodzaju naklejki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny i zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy zapełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, papierów i temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domostwach, można także wykorzystać bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy dana paczka zawiera parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tym przypadku także warto użyć profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne części, takie jak śrubki, nóżki bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy chcesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zlecić transport pakunku, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest niewielka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo paczek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas wystawiania zlecenia, możesz je umieścić na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, powiadom o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe zapakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często są różnego rodzaju naklejki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był jasny i zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy zapełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu użyć kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w marketach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy gąbki, papierów i temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domostwach, można także wykorzystać bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy dana paczka zawiera parę niewielkich, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami piankowymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tym przypadku także warto użyć profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne części, takie jak śrubki, nóżki bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź pace. Gdy chcesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty otoczyć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Droższy będzie przewóz paczek niestandardowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny tyczą się standardowych paczek, kartonów lub pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach najczęściej ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Gostyń już od 30 zł!

Zleć transport paczek