Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko okey. Polecam

Quad dla dziecka spalinowy

Klient: Dawid C.
,
Trasa: Żagań - Rzeszów

Wszystko ok,fachowo,konkretnie i na czas...firma Pro-CarAUDI poleca w 100%

Część samochodowa x 2

Klient: Łukasz D.
,
Trasa: Warszawa - Września

Wszystko sprawnie i na czas. Polecam

Paczka x 2

,
Trasa: Gromadka - Epping Forest

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły transportują sporo przesyłek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale możesz ustalić z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie przesyłki jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudłami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów często są różne naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Byle,by był jasny i czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła czy z porcelany. Często przydają się także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy jedna paczka zawiera parę drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami piankowymi, należy również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka mebli, części z każdego przedmiotu umieść w różnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli planujesz spakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne przedmioty znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki i koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny dotyczą typowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz transport przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły transportują sporo przesyłek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres załadunku i dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale możesz ustalić z oferentem później, ale jeśli znasz je już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie przesyłki jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudłami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów często są różne naklejki, zapisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Byle,by był jasny i czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i innego typu zniszczenia. Najlepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do owinięcia rzeczy ze szkła czy z porcelany. Często przydają się także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy jedna paczka zawiera parę drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami piankowymi, należy również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie małe części, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka mebli, części z każdego przedmiotu umieść w różnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli planujesz spakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie zawinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne przedmioty znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki i koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy będzie transport ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny dotyczą typowych paczek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz transport przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Kraków już od 30 zł!

Zleć transport paczek