Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko, sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie. Polecam Pana Krzysztofa z czystym sumieniem!

Kotka Bengalska

,
Trasa: Hoepertingen - Toruń

Świetni ludzie, bardzo dobra komunikacja. Transport jest przystosowany do przewozu psa, świetnie. Cena jest fair i wszystko dobiegło bez problemu. Dzięki Szymon

Labrador

Klient: Szymon K.
,
Trasa: Jasło - Ingolstadt

Piesek dojechał do nas bezpiecznie i szczęśliwie. Bardzo sympatyczny kierowca. Bardzo polecam :)

pies

Klient: Andrzej C.
,
Trasa: Moszyn - Bytom

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę pupili, które mają być przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę pupili, które mają być przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Kraków już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt