Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Witam, ogólnie bardzo pozytywnie. Auto dotarło w stanie nienaruszonym, kierowca bardzo kompetentny, zdjęcia przed załadunkiem wykonane skrupulatnie. Co prawda nie udało się dostarczyć auta na ustalony czas ale nie wynikało to z winy przewoźnika.

BMW

Klient: Piotr C.
,
Trasa: Bremerhaven - Wrocław

Wszystko ok polecam.

Yrzy osobówki

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Oosterhout - Beveren

Wszystko w jak najlepszym porządku.

BMW GT 535

,
Trasa: Bremerhaven - Wrocław

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport pakunku, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli przesyłka jest malutka, trzeba z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują wiele paczek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je umieścić w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była właściwie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różne naklejki, zapisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, warto także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paczka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć profile chroniące. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, nóżki czy gwoździe, włóż w dedykowanym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne przedmioty znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki i koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zwykle opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zamówić transport pakunku, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli przesyłka jest malutka, trzeba z detalami ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują wiele paczek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je umieścić w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była właściwie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko są różne naklejki, zapisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne zniszczenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym rzeczom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych czy z porcelany. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, warto także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paczka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić narożnikami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć profile chroniące. Jeśli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie małe elementy, np. śrubki, nóżki czy gwoździe, włóż w dedykowanym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w pudełku bądź kartonie. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie muszą być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Gdy poszczególne przedmioty znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki i koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi bądź zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre kurierzy mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zwykle opracowywana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Las Palmas de Gran Canaria już od 30 zł!

Zleć transport paczek