Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Usługi na najwyższym poziomie. Transport przebiegł szybko i sprawnie. Polecam!

worki z pościelą

,
Trasa: Płock - Łukowiec

wszystko ok. Polecam

1 paczka do Libiąża

,
Trasa: Starowa Góra - Libiąż

Wszystko OK. Polecam!

Paczka

Klient: Milena S.
,
Trasa: Piaseczno - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport paczki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest malutka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą wiele paczek w tym samym czasie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale można ustalić z oferentem później, ale gdy znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób ma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem teksty itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, grubym markerem. Byle,by był wyraźny a także czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, warto także wykorzystać bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie masz takich kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i trwałe. W tej sytuacji także możesz użyć narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź wkręty, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą typowych paczek, opakowań bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić transport paczki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest malutka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą wiele paczek w tym samym czasie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale można ustalić z oferentem później, ale gdy znasz je już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie i ochrona paczek

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie tego typu zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób ma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane pisakiem teksty itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, grubym markerem. Byle,by był wyraźny a także czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia a także innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych czy z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, warto także wykorzystać bardziej fachowe, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie masz takich kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie i trwałe. W tej sytuacji także możesz użyć narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie małe elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź wkręty, umieść w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest parę sprzętów, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Gdy planujesz zapakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone koszta dotyczą typowych paczek, opakowań bądź pudełek w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Lausanne już od 30 zł!

Zleć transport paczek