Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Transport szybki i w dobrej cenie. Dobra obsluga klienta. Zdecydowanie polecam.

1 paczka z Brukseli do Wegierskiej Gorki (wiekszy karton)

Klient: Kajetan L.
,
Trasa: Bruksela - Węgierska Górka

Rzetelny i solidny przewoźnik. Bardzo dobry kontakt w obydwie strony -nadawca + odbiorca. Expresowa dostawa door to door. Serdecznie polecam usługi Pana Krzysztofa.

7 paczek krajowych

Klient: Mariusz S.
,
Trasa: Warszawa - Dobrzyca

Wszystko przebiegało bezproblemowo i zgodnie z umową. Polecam ;)

Kilka paczek różnych gabarytów popakowanych w materiałowe torby z ikei / plecaki / torby.

Klient: Jakub M.
,
Trasa: Katowice - Goleniów

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy paczka jest niewielka, należy z detalami ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej transportują wiele przesyłek równocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej wyznacz także daty. Szczegóły można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy hipermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto także zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy jedna paka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba także zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco wysokie i trwałe. W tej sytuacji również warto użyć profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie małe części, np. śrubki, zawiasy czy wkręty, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w pudełku czy pace. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta tyczą się typowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 

Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy paczka jest niewielka, należy z detalami ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej transportują wiele przesyłek równocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej wyznacz także daty. Szczegóły można dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka czy hipermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy wypełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się o siebie nawzajem. Można w tym celu zastosować styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co zapełni przestrzeń a tym samym zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto także zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy jedna paka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba także zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco wysokie i trwałe. W tej sytuacji również warto użyć profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie małe części, np. śrubki, zawiasy czy wkręty, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w paczce jest parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w pudełku czy pace. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas transportu bądź zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone koszta tyczą się typowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Legionowo już od 30 zł!

Zleć transport paczek