Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko ok mogę polecić

Paczka

Klient: Rafał P.
,
Trasa: Olszyny - Bristol

Kontakt bardzo słaby ale paczka dostarczona. Więc pozytyw

Paczka

,
Trasa: Kraków - Sienna

Polecam korzystanie z uslug transportowych oferowanych przez pana Pawla. Odbior I dostawa w okreslonym terminie. Pomoc kierowcow przy zaladunku I rozladunku. Serwis pierwsza klasa.

Paczka x 15

Klient: Paweł P.
,
Trasa: Zahajki-Kolonia - Nuneaton

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest drobna, trzeba dokładnie ją opisać. Firmy transportowe często przewożą wiele paczek w tym samym czasie, dlatego powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Detale można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je umieścić na stronie i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, można także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka posiada kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże i mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, zawiasy bądź wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Gdy chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy kocami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub paczek, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy mogą ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest drobna, trzeba dokładnie ją opisać. Firmy transportowe często przewożą wiele paczek w tym samym czasie, dlatego powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Detale można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je umieścić na stronie i podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz ochrona paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne przygotowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny a także czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Można do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu elementów znajdujących się w licznych domostwach, można także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka posiada kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże i mocne. W tym przypadku także możesz wykorzystać profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, zawiasy bądź wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Gdy chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy kocami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia konkretnych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Piaseczno już od 30 zł!

Zleć transport paczek