Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt szybka dostawa polecam w 100%

4x felgi z oponami

Na pięć gwiazdek daję sześć. Bezkonkurencyjna cena. Pomoc w rozładunku. Doskonały kontakt i terminowość. Zdecydowanie polecam. Krzysztof D.

Paczka x 30

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport przesyłki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest niewielka, należy dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą sporo paczek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety możesz dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona pakunków

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne zapakowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów często są różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można do tego użyć styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych czy porcelanowych. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, papierów i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domach, warto także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie oraz trwałe. W tym przypadku także możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać przerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


Aby zamówić transport przesyłki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją załadować. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest niewielka, należy dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły przewożą sporo paczek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety możesz dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona pakunków

Ładunki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne zapakowanie ładunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie uszkodzona w trasie, a była odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz znaleźć je w sklepie budowlanym bądź w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy supermarketu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, używając kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów często są różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można do tego użyć styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach budowlanych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych czy porcelanowych. Nierzadko przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, papierów i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domach, warto także zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie masz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie oraz trwałe. W tym przypadku także możesz użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce planujesz wysłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych woreczkach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie muszą być szczelnie owinięte. Warto też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać przerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Droższy będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi bądź zapewnienia specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Warszawa już od 30 zł!

Zleć transport paczek