Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam.

Paczka

Klient: Michał B.
,
Trasa: Ostrzeszów - Łańcut

Zdecydowanie pozytywna ocena

Paczka x 8

Klient: Mateusz S.
,
Trasa: Zamość - Dublin

Pozytywny komentarz za realizacje zamówienia zgodnie z terminem i możliwość śledzenia przesyłki. Minusem jednak jest to, że przedział czasowy w którym przybył kurier to 9-17 i nie można tego w żaden sposób zawęzić.

Paczka

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Trzebinia - Tilburg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest niewielka, warto dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły transportują wiele paczek równocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety możesz ustalić z przewoźnikiem później, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju naklejki, napisane markerem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem należy wypełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego użyć styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domach, można także zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba także zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takowych kartonów, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku także warto użyć profile chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie drobne elementy, np. śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się parę sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zamówić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest niewielka, warto dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły transportują wiele paczek równocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety możesz ustalić z przewoźnikiem później, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, warto je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została dobrze ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga rzeczy wybranych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Takie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju naklejki, napisane markerem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz napisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem należy wypełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego użyć styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach remontowych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych bądź porcelanowych. Nierzadko przydatne są też wszelkiego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domach, można także zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć narożnikami piankowymi, trzeba także zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV warto przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takowych kartonów, możesz użyć dowolne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i mocne. W tym przypadku także warto użyć profile chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszystkie drobne elementy, np. śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się parę sprzętów, części z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty czy rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i przewóz poza krajem. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Malnia już od 30 zł!

Zleć transport paczek